АЧС зафіксували одразу в двох областях

Дата публікації: 11-04-2018 - 12:59

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, 05.04.2018 на сміттєзвалищі поблизу дачного кооперативу «Барвінок» біля траси Н-24 між с. Себино та с. Піски (Новоодеський район) було виявлено труп дикого кабана, повідомляє agronews.ua.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби 06.04.2018 було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС).

Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, 06.04.2018 в особистому підсобному господарстві громадянина, який проживає в с. Ташлик (Смілянський район) було зареєстровано захворювання та загибель свині.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Черкаській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби 06.04.2018 встановлено діагноз - АЧС.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Новоодеській та Смілянській районних державних адміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Ukrainian

Читати ще