АЧС у Польщі: конфлікти між фермерами та ветеринарною службою

Дата публікації: 24-07-2018 - 15:46

У Польщі відбулися протести фермерів, які вимагають скасування забою здорових свиней в рамках боротьби з АЧС. Це, на їхню думку, позбавлене будь-якого сенсу. У них є низка скарг на ветеринарні служби, повідомляє pigua.info.

Як пояснили учасники протесту, кожен з них інвестував великі гроші в приведення своїх господарств у відповідність з суворими вимогами біобезпеки. Вони побудували спеціальні дезінфекційні бар'єри перед в'їздом на територію ферм, їх території були огороджені, на господарства входить виключно персонал і тільки в спеціальному одязі. У той же час, як вони стверджують, ветеринарні служби випадковим чином вибирають господарства, в яких не виявили вірус, і знищують там свиней.

Суть претензій свинарів до ветслужбам в тому, що господарі ферм під загрозою дуже великих штрафів не можуть собі дозволити навіть найменших порушень, пов'язаних із забезпеченням захисту від хвороби в своїх господарствах. У свою чергу, ветеринарні лікарі можуть переміщуватися між господарствами, не використовуючи ніяких засобів біобезпеки. Деякі з протестувальників навіть припускали, що саме вони можуть бути причиною поширення вірусу.

Згідно з повідомленнями головного ветеринарного лікаря Польщі, в липні в країні зареєстрували 24 спалахи АЧС серед домашніх і 200 — серед диких свиней.

Ukrainian

Читати ще