Голова АТУ Ірина Паламар підтримує підприємців у захисті їх прав на землю

Дата публікації: 07-11-2017 - 18:30

7 листопада 2017 року голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь у засіданні  Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

7 листопада 2017 року голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар взяла участь у засіданні  Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

 

Зокрема, було розглянуто Проект Закону про внесення зміни до статті 99 Земельного кодексу України щодо уточнення видів права земельного сервітуту, реєстр. №5606 від 26.12.2016, який підтримав аграрний комітет, з урахуванням зауважень Держгеокадастру України. Асоціація тваринників підтримує прийняття цього законопроекту про виключення серед видів земельного сервітуту із статті 99 Земельного кодексу України права на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм). Щоправда, з інших причин, аніж це обґрунтовувалось його авторами, які наголошували на невідповідності малих архітектурних форм правовій природі земельного сервітуту.

Асоціація вважає, що внесення відповідних змін до Земельного кодексу створить додаткові правові гарантії захисту прав осіб, які є власниками законно встановлених для провадження підприємницької діяльності тимчасових споруд та малих архітектурних форм.

Усім відомо, скільки виникає проблемних ситуацій із незаконним знесенням тимчасових споруд та малих архітектурних форм та випадками, коли підставою знесення стала передача земельної ділянки під такими спорудами іншим особам. Це відбувається часто через правову незахищеність підприємців в своїх правах на земельну ділянку під тимчасовою спорудою чи малою архітектурною формою.

Тому виключення серед видів земельного сервітуту - права на розміщення тимчасових споруд (малих архітектурних форм) – зобов’яже осіб, які мають на меті встановити тимчасову споруду чи малу архітектурну форму, брати участь у земельних торгах відповідно до статті 134 Земельного кодексу України, що означає отримання законних прав власності на відповідну земельну ділянку чи користування нею протягом визначеного часу. 

Довідково: Згідно зі статтею 98 Земельного кодексу України право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками).

 

Також на порядку денному, окрім вищезазначеного законопроекту, розглядалося ще 6 законопроектів, а саме:

  • Проект Закону України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Української РСР у сфері земельних відносин», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 6535 від 01.06.2017);
  • Проект Закону України «Про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження», поданий Президентом України; (реєстр. № 0167 від 12.10.2017);
  • Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні», поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 6540 від 06.06.2017);
  • Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», поданий народними депутатами України Андрієвським Д.Й., Скуратовським С.І., Сташуком В.Ф. та іншими (реєстр. № 6403 від 21.04.2017);
  • Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв», поданий народними депутатами України Вадатурським А.О., Горватом Р.І., Маркевичем Я.В. та іншими (реєстр. № 6693 від 12.07.2017);   
  • Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення конкурентоспроможності судноплавства України», поданий народними депутатами України Вадатурським А.О., Кіршом О.В., Петренком О.М. та іншими (реєстр. № 6735 від 17.07.2017).

Всі вищезгадані законопроекти аграрний комітет також підтримав, за виключенням Проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення конкурентоспроможності судноплавства України (реєстр. № 6735 від 17.07.2017), повторний розгляд якого відклали на наступне засідання.

 

Ukrainian

Читати ще