Європейська комісія запропонувала законопроект щодо підтримки фермерів, які постачають продукцію у торгові мережі ЄС

Дата публікації: 17-04-2018 - 14:05

Затримки платежів, скасування замовлень в останню хвилину, односторонні зміни до  умов договорів,  - ці та інші практики, що застосовуються представниками мереж супермаркетів до постачальників продукції в ЄС повинні бути заборонені, відповідно до нового законодавчого проекту, представленого Європейською комісією на минулому тижні, повідомляє sadyogrody.pl.

«Основою нашої  пропозиції є чесність у співпраці. Недобросовісна комерційна практика суперечить принципу сумлінності та чесності», - заявив комісар  з питань сільського господарства ЄС Філ Хоган на прес-конференції в Брюсселі.

В основі нового законопроекту лежать пропозиції, спрямовані на посилення позицій малого та середнього бізнесу, виробників та фермерів.

За словами експертів, законопроект також торкається таких аспектів роботи роздрібних мереж, як обов'язкова реклама продукції, а також принципи оплати  за продовження терміну дії договору на постачання.

Згідно законопроекту ЄК, наступні  умови повинні бути чітко викладені та задокументовані у договорі між сторонами: покупець повертає постачальнику непродані продукти харчування; покупець отримує  з постачальника плату за гарантію або продовження договору на поставку продуктів харчування; постачальник несе витрати за  просування продукції і т.д.

"У такий спосіб ми хочемо захистити найбільш  вразливі ланки  ланцюга постачання харчових продуктів і тим самим зміцнити його", - підкреслив пан Хоган.

Директива, запропонована ЄК, зобов'язує всі держави-члени ЄС призначити орган, відповідальний за запровадження в дію принципів даного законодавства. Цей орган повинен мати повноваження здійснювати  запити на підставі скарги або за власною ініціативою, призначати  фінансові покарання та ухвалювати виконавчі рішення. Для прикладу, у Польщі Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK)  має право розпочати судові розслідування щодо недобросовісної практики у стосунку до  фермерів.

"Слід зазначити, що  понад 20 держав ЄС вже впровадили в дію аналогічні рішення і дана директива стане вагомим доповненням до них. Таким чином ми  хочемо забезпечити фермерам ЄС більше прав і менше зобов’язань", - розповів голова сільськогосподарського комітету Європейського парламенту Чеслав Сієрскі.

Однак, на думку фахівця, у співпраці  між постачальниками та роздрібними мережами, перш за все, потрібен діалог, оскільки супермаркети завжди можуть знайти спосіб обійти правила, наприклад, за рахунок посередників між собою та фермером.

Філ  Хоган сподівається, що дана пропозиція без жодних труднощів буде схвалена  Європейським парламентом і Радою ЄС. Депутати Комісії з питань сільського господарства вже висловили своє позитивне ставлення до цих рішень.

Наступним кроком у зміцненні ланцюга постачання продуктів  в ЄС є ініціатива щодо  прозорості цін. Комісія ЄС повинна  представити даний законопроект впродовж 2018 року.

Ukrainian

Читати ще