Європарламент розгляне надання Україні макрофінансової допомоги, але хотів би бачити прогрес у реформах

Дата публікації: 10-04-2018 - 11:54

Європейський парламент розгляне можливість надання Україні EUR1 млрд у рамках макрофінансової допомоги ЄС, але хотів би бачити прогрес Української держави, зокрема в боротьбі з корупцією, судовій реформі, ухваленні Виборчого кодексу, повідомила голова делегації комітету Європейського парламенту в закордонних справах у рамках візиту в Україну Лайма Андрікене, за інформацією Інтерфакс-Україна.

"Європейський парламент зараз розглядатиме пропозицію Європейської комісії про надання додаткових EUR1 млрд як частини нашої макрофінансової допомоги Україні", - сказала Л.Андрікене на прес-конференції за участю делегації комітету Європейського парламенту в закордонних справах у рамках візиту в Україну для оцінки прогресу реформ і застосування фінансової допомоги ЄС у п'ятницю в Києві.

За її словами, найважливішою сферою, в якій ЄС очікує прогресу від України, є боротьба з корупцією. "У цій сфері створення Антикорупційного суду, який відповідав би рекомендаціям Венеціанської комісії, для нас є пріоритетним питанням... Боротьба з корупцією є шляхом до відкриття дверей для іноземних інвесторів, які потребують надійного бізнес-середовища", - зазначила Л.Андрікене.

Вона також наголосила на необхідності скасування е-декларування для активістів громадянського суспільства й досягнення прогресу в судовій реформі.

Євродепутат також нагадала про необхідність ухвалення Виборчого кодексу. "Законодавство для всіх типів виборів в Україні має бути гармонізоване, і це необхідно зробити щонайменше за рік до проведення чергових виборів. Ми вважаємо, що якби восени парламент зміг ухвалити проект виборчого кодексу, то це було б кроком у правильному напрямі", - зазначила вона.

Л.Андрікене висловила занепокоєння у зв’язку із законопроектом №7206 "Купуй українське, плати українцям", який у разі прийняття суперечив би положенням Зони про вільну торгівлю в рамках Угоди про асоціацію України з ЄС.

Ukrainian

Читати ще