ЄС зняв заборону на експорт птиці із більшості регіонів України

Дата публікації: 15-05-2017 - 12:44

Завдяки виконанню заходів, передбачених інструкцією із профілактики грипу птиці та роботі Держпродспоживслужби з лютого 2017 року в державі не фіксуються випадки грипу птиці, тому Євросоюз в цілому, окрім деяких регіонів, зняв з України заборону на експорт птиці.

Про це повідомив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Борис Кобаль, передає Держпродспоживслужба.

Кобаль наголосив, що основним фактором поширення грипу птиці у світі є інфіковані збудником дикі птахи, які навесні та восени проникають в Україну із півдня, заходу, півночі та сходу відповідно до власних шляхів міграції.

«Основним завданням нині є діагностика та вчасне виявлення і проведення заходів», ― зазначив він.

«Проведені заходи та відповідну роботу Держпродспоживслужби достойно оцінили в Європейському Союзі ― вони визнали регіоналізацію по даному захворюванню у нас, відповідно, ми визнали регіоналізацію в Європейському Союзі, тому сьогодні заборона щодо експорту м’яса птиці з України в цілому знята. У регіонах, там де фіксувалися захворювання, вона є», ― зазначив Кобаль.

«Ситуація із грипом птиці контрольована», ― додав він.

Так, в Україні з листопада 2016 року зафіксовано 9 випадків захворювання на грип птиці, останній випадок був зареєстрований 15 лютого. У 2017 році було зареєстровано 5 випадків: 1 спалах у зоопарку в Миколаївській області, 1 – в домашньому господарстві в Одеській області, по 1 спалаху у дикій природі та домашньому господарстві в Чернівецькій області та 1 випадок у дикій природі на території Тернопільської області.

Ukrainian

Читати ще