В Україні пройде найбільша дискусія по ринку землі і аграрним дотаціям

Submitted by nick_309 on Tue, 03/21/2017 - 12:41

В рамках Agri Invest Forum 2017, що відбудеться 27 квітня в АККО «Інтернешнл», пройде найбільша дискусія стосовно механізмів запуску ринку землі, тіньового ринку та захисту прав на землю, яка об’єднає понад 1000 учасників.

«Питання запуску ринку землі актуальне як ніколи раніше, тому ми вирішили об’єднати представників бізнесу, Мінагрополітики, депутатів ВР та профільних асоціацій задля чесного та відвертого обговорення того, коли держава буде готова запустити ринок землі, які обмеження потрібно вводити і чи потрібні вони взагалі», - коментує організаційний комітет Agri Invest Forum 2017.

Раніше, Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) провела опитування агровиробників щодо їхньої позиції в питання відкриття ринку землі в Україні, в якому прийняли участь 136 респондентів. За результатами, більшість аграріїв вважають, що на сьогодні Україна не готова до скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель і потрібно мінімум п’ять років, щоб підготуватись до запуску ринку землі.

«Яким саме він повинен бути? Чи зможуть іноземці купувати українські землі та як нам може допомогти досвід Прибалтики? Які існують моделі ринку та чи підійдуть вони для українського агробізнесу? Всі бажаючі зможуть висловитись через інтерактивне голосування і обговорення на панельній дискусії», - обіцяють організатори.

Окрім того, уже два місяці аграрії України чекають на обіцяні урядом дотації та механізм їх розподілу. В замін скасованого спецрежиму ПДВ уряд гарантував сільськогосподарським підприємствам, що опинились в кризовій ситуації та орієнтовані на внутрішній ринок (галузь тваринництва, овочівництва, птахівництва, садівництва та виноградарства) бюджетні дотації, які будуть розраховані в залежності від суми виплаченого підприємством ПДВ. Два місця сільгоспвиробники продовжують платити ПДВ, а Мінфін навіть не прийняв механізм розподілу цих дотацій. Таким чином, аграрії ризикують залишитись без компенсації:

«Ми сподіваємось, що до 27 квітня в країні запрацює нова система підтримки сільськогосподарських підприємств і вже будуть перші результати, які представлять на форумі. В іншому ж випадку, ми пропонуємо спільними зусиллями, з власниками аграрного бізнесу, представниками Мінагополітики, Мінфіну, депутатами Верховної ради та профільними асоціаціями  вирішити це питання  прямо в рамках форуму», - коментують організатори.

Також, на Agri Invest Forum 2017  відбудеться панельна дискусія присвячена питанням фінансування агробізнесу України, де представники Мінекономрозвитку, USAID, ЄБРР, Міжнародної фінансової корпорації та Європейського інвестиційного банку представлять програми для фінансування та фінансові інструменти для малого та середнього бізнесу і розкажуть, як залучити інвестиції в сьогоднішніх реаліях.

English

Read more