Виробники і переробник молока об'єдналися задля якості продукції

Submitted by bashun on Wed, 08/23/2017 - 16:37

У Тернополі на базі ПрАТ «Тернопільський молокозавод» відбулась презентація унікального для України кооперативу між переробником та виробниками молока.

Представники підприємства розповіли про перший досвід кооперації — співпрацю з промисловими виробниками молока з Черкащини. Повідомляє agravery.com

Молочарі та переробники об’єднали свої зусилля для створення продукції. Перевага проекту у тому, що процес відслідковується на усіх етапах: утримання, годівля тварин — первинна обробка молока — транспортування на переробне підприємство — охолодження/очищення/сепарування/нормалізація/гомогенізація/теплова обробка молока та, зрештою, виробництво кисло-молочних продуктів.

За словами Віталія Ковальчука, голови правління ПрАТ «Тернопільський молокозавод», виробник і переробник — не конкуренти, а дві ланки одного ланцюга, які треба правильно з’єднати.  Так, на першому етапі проекту планується щоденно переробляти 45 тонн молока ґатунку «екстра» на окремій виробничій лінії, з яких буде вироблятися кефір та йогурт преміальної якості з поміткою «АВМ рекомендує». 

Переваги проекту кооперації відзначив і голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа: «Така співпраця виробника і переробника дасть можливість ґарантувати високу якість молока як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Крім того, якщо молочарі матимуть не лише постійний обсяг замовлення і стабільну ціну, а й певні прибутки (частку від вартості готової продукції), це стане рушієм розвитку галузі та покращення сировинної бази».

«Дуже важливо, що підприємства-постачальники молока: "Кищенці" та "Дзензелівське", в цьому проекті будуть повноцінними партнерами, адже крім високої ціни за якісне молоко, вони також будуть отримувати 50% прибутку від реалізації кінцевої продукції»,  — інформує голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун.

«У 2016 році частка молока ґатунку "екстра" в загальній переробці молока України сягнула 10%, порівняно з майже 3% всього 5 років тому. За цей час виробництво молока "єврогатунку" зросло в 3,2 рази, коли загальне виробництво молока зменшилося на 6%», — наводить статистику економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак. За його словами, саме таке молоко, в поєднанні з кооперативною переробкою і виготовленням продуктів найвищої якості, і є нашим квитком на світовий молочний ринок.

Наразі АВМ розпочинає роботу над ще одним проектом з кооперації. «Він розрахований на менших виробників, обсяги яких  2-5 т/добу. Так, щоб зменшити логістичні витрати, планується будівництво накопичувального центу молока. На нього у подальшому теж поширюватиметься рекомендація АВМ. Завдяки цьому український споживач буде впевнений у якості споживаної продукції», — зазначила керівник проекту «Гуртові закупівлі молока» АВМ Олена Жупінас.

 

Ukrainian

Read more