IT рішення для ферм - на Agro Animal IT Forum - 2021

Submitted by bashun on Mon, 02/22/2021 - 10:23

Інноваційний підхід до ефективного тваринництва із застосуванням діджитал-технологій було представлено на другому щорічному Agro Animal IT Forum – 2021, який пройшов в рамках виставки «АгроВесна 2021».

Що таке інтелектуальна годівля? Які цифрові рішення для тваринництва сьогодні актуальні у світі? Що з них пропонує український ринок?

Ці та інші питання говорили міжнародні експерти зі свинарства, ВРХ та розробники цифрових технологій протягом 2-х днів на Agro Animal IT Forum -2021, що відбувся з 16 по 17 лютого.

Організаторами заходу виступили Асоціація тваринників України (АТУ), Київський міжнародний контрактовий ярмарок (КМКЯ) та партнер проекту - лідируючий український кормовиробник – компанія AVA Group.

Начмілов

«Сьогодні кожен другий фермер в Європі годує своїх тварин за допомогою цифрових систем, - відзначив Віктор Нечмілов, к.с.-г.н, експерт IT-рішень Асоціації тваринників України, який розпочав форум із доповіддю «Світові діджитал-тренди у свинарстві на 2021-2022 рр. - На даний час сільське господарство стикається з величезними проблемами: високим ціновим тиском, жорсткою міжнародною конкуренцією, глобальними економічними обмеженнями та зростаючими вимогами до якості продуктів харчування і захисту навколишнього середовища. Тому питання ефективного і ресурсозбережувального управління зараз особливо важливе. І тут допомагають цифрові технології».

Спікер акцентував, що діджиталізація вже торкнулася близько 52% європейських ферм. І залишатиметься ключовим трендом на найближче десятиріччя у всьому світі. «Це і  збільшення автономних польових роботів, і використання дронів, і тракторів без водія; датчики, що визначають потреби рослин в добривах і засобах обробки. І, звичайно, IT-технології для тваринницьких ферм, які розробляють партнери Асоціації тваринників України, що і будуть детальніше презентовані на сьогоднішньому форумі. Усе це дасть змогу використовувати ці засоби максимально точно, а, отже - більш економічно ефективно».

Шевчук

СЕО компанії AVA Group Максим Шевчук виступив із доповіддю «Інтелектуальна годівля як ефективне рішення для сучасної ферми».

 

Спікер презентував рішення компанії intelligent feeding (інтелектуальна годівля): напряму, який сьогодні є ключовим вектором діяльності компанії, і головним трендом у розвитку ефективного тваринництва.

«Інтелектуальна годівля - це синергія точної годівлі з науковим підходом та нових IT/AI технологій для управління ефективністю виробництва (собівартістю)», - так охарактеризував новітні тренд у розвитку галузі Максим Шевчук.

Саме упровадження діджитал-рішень на всіх етапах виробництва – від прорахування раціону і виготовлення корму до годування тварин та аналізу кінцевої ефективності – допомагають твариннику досягти реалізації тієї точності годівельних рішень, які закладаються на папері ще при розрахунку інвестицій.

«Адже як відбувається зараз? Зазвичай ми маємо відхилення від очікуваного результату - чи то пов’язані з ветеринарією, чи технологією згодовування, чи генетичними особливостями та ін. А все через те, що в годівлі є безліч параметрів, які на сьогоднішній день вимірюються в ручному режимі, із втручанням людського фактору, а отже – немає гарантії, що ті завдання, які ми заклали на папері, будуть реалізовані».

Для вирішення усіх цих питань, компанія AVA Group розробила низку діджитал-технологій, які б дозволили керувати всіма цими процесами в онлайн режимі просто зі смартфону.

Максим Шевчук представив  систему Profeed, що дає можливість керувати кормовиробництвом повністю в автоматичному режимі з гаджету: від оперативного аналізу сировини (модуль Profeed LAB), до приготування й роздачі раціону - Profeed Pig,  – унікального рішення управління виробництвом комбікорму на свинофермі.

Також CEO AVA Group презентував IT-рішення для аналізу ефективності на свинокомплексах – систему з використанням штучного інтелекту  (нейромережі, машинного зору), яка здійснює поведінковий аналіз тварин за допомогою відеокамер. Завдяки фіксації поведінкових параметрів тварин, їх СД приростів та кліматичних показників у приміщенні є можливість спрогнозувати розвиток ситуації у майбутньому, а отже – запобігти появі хвороб, падежу та іншим проблемам, оперативно на них зреагувавши завдяки інформації, отриманій з використанням цифрових рішень.

 Гирін

Детальніше про вищезгадані IT-рішення для свинарства і ВРХ розповіли інші спікери форуму - Олександр Гирін, експерт з діджиталізації проектів AVA Group, а також Сергій Рижков, директор компанії Profeed Technology.

Рижков

Низка доповідей на Agro Animal IT Forum була присвячена й інноваціям у годівлі.

Із доповіддю «Економіка циклу виробництва свинини: особливості годівлі на різних етапах вирощування» виступив Костянтин Махно, кандидат с/г наук, головний технолог ТОВ «Тернопільський бекон», який розповів про застосування сучасних годівельних технологій та цифрових рішень у себе в господарстві, акцентувавши на методах збільшення ваги поросят на відлученні та скороченні непродуктивних днів свиноматок. (Слід зазначити, що ТОВ «Тернопільський бекон» є одним із перших, яке застосовує IT-рішення для управління фермою зі смартфону: 3D камери для визначення СД приростів, стратегії годівлі, економіки – без стресу; а також програмне забезпечення Profeed Pig для виробництва комбікорму).

Махно

Про особливості метаболічного програмування молочної продуктивності корів розповів прямим включенням із Нідерландів Peter van Dooren, Management partner Nutrivice Consultancy у доповіді «Епігенетика: як змусити генетику працювати».

Пітер ван Доорен

Спікер розкрив механізми, завдяки яким можна «вмикати» чи «вимикати» певні гени, програмуючи молочну продуктивність майбутньої корови, яка передаватиметься у спадок.

Юрій Позняковський

Юрій Позняковський, продакт-менеджер з ВРХ AVA Group, виступив із доповіддю «Тренди в інтелектуальній годівлі телят», в якій зосередився на годівлі у стартовий період та важливості випоювання телят якісним молозивом, і розповів про методи, як цього досягти.

Михайло Корилкевич

Завершив форум виступ Михайла Корилкевича, засновника проекту Сімейні Молочні Ферми, який розповів про цей інвестиційний проєкт розвитку молочної індустрії України.

«Форум продемонстрував, що саме діджитал-рішення допоможуть сьогоднішньому твариннику, який опинився у складній ситуації через постійне здорожчання собівартості виробництва, не просто вижити, але й підвищити ефективність і прибутковість. Сподіваємося, що ті кейси, які отримали учасники семінару, вже зовсім скоро упроваджуватимуться на українських господарствах» - підсумував експерт Асоціації тваринників України Віктор Нечмілов.

Ukrainian

Read more