Яйця вже не подешевшають

Submitted by bashun on Mon, 12/28/2020 - 15:46

Про це кажуть фахівці Асоціації тваринників України.

Експерти відзначають, що високі ціни на яйця, які ми спостерігали у грудні 2020 року через подорожчання кормової сировини, найімовірніше, залишаться на тому ж рівні, або ж іще зростуть.

«Оскільки кінець 2020-го сколихнув кормовиробників нестабільністю ринку сировини,  стрімким ростом цін зернових (кукурудза, пшениця) та білкових (шрот/макуха сої та соняшника) на фоні їх дефіциту, це стало причиною здорожчання і комбікормів, які займають до 70-75% собівартості виробництва продукції, - каже Ірина Бойко, експерт із птахівництва Асоціації тваринників України та компанії AVA Group. - На фоні цих обставин фермери «бояться», що невистачить корму: деякі виробники скорочують поголів’я птиці, а деякі - навіть вимушені закриватися, щоб перечекати непередбачувані коливання.

На кінець грудня 2020 року собівартість виробництва яєць на підприємствах коливається в межах 22 грн/10 шт., а кінцева ціна на полицях споживачів – від 30 грн/10шт. Питання, як зміниться ціна у січні 2021? Жоден виробник не має чіткої відповіді. Після новорічних свят попит споживачів знизиться, а от ціна на яйця, найімовірніше, збільшиться, у зв’язку з поступовим скороченням поголів’я птиці та продовженням зростання цін на ринку сировини».

Ukrainian

Read more