В Україні названо строки отримання ФОП держдопомоги у 8000 грн

Submitted by bashun on Wed, 12/16/2020 - 13:41

Виплати держдопомоги для ФОПів у розмірі 8 тисяч грн почнуться з 21 грудня 2020 року. Хто звернеться до 21-го грудня, той кошти отримає до кінця року. Хто звернеться після 21-го грудня – вже в новому році, заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко у прямому ефірі на каналі “1+1”. Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

За його словами, виплати отримають ті, основний КВЕД яких включений в Перелік видів економічної діяльності, які можуть постраждати у зв’язку з посиленням карантину. Програма “Допомога роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин” не привязана до Переліку та реалізується через регіональні Центри зайнятості.

Наші програми підтримки, які Уряд робить, орієнтовані на ФОПів. Це і програма по кредитуванню бізнесу “5-7-9” (бізнесу вже профінансовано майже 16 млрд грн), яка буде продовжена. Це і програма по 8 тисяч гривень, на яку лише за два перші дні зареєструвалося 120 тисяч українців. Це все, в основному, ФОПи, заявив Ігор Петрашко.

“Хочу закликати всіх подаватися на програми максимально швидко. Щодо 8 тисяч гривень подача документів до 31 грудня, тобто є час. Потрібно зареєструватися, виплати почнуться з 21 числа. Хто звернеться до 21-го, той кошти отримає до кінця року. Хто звернеться після 21-го – вже в новому році”, – прокоментував Міністр.

Ознайомитися з порядком подачі документів усіх програм можна за посиланням.

“ФОПи стали для нас, для України великою частиною економіки. Ми з розумінням ставимося до підприємців, завжди проводимо з ними консультації. Діалог проводимо у форматі зустрічей з асоціаціями, які представляють ФОПів”, – прокоментував Міністр.

Він додав, що Мінекономіки приймало активну участь в розробці саме тих змін щодо відтермінування, які були прийняті. Адже з 1 січня мали вступити дуже жорсткі обмеження. Зараз більшість обмежень перенесено на рік, крім ризикових груп товарів.

Ukrainian

Read more