Україна та Польща підписали Угоду щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України у 2017 році

Submitted by bashun on Tue, 06/13/2017 - 10:05

12 червня підписано Угоду щодо виконання програми боротьби зі сказом на території України у 2017 році між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністром сільського господарства і розвитку села Республіки Польща 

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України..

Від України Угоду підписав Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, від Польщі - Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло.

Необхідність підписання Угоди обґрунтована необхідністю обмеження поширення вірусу сказу на території України, захистом території Європейського Союзу від його проникнення. Це, у свою чергу, сприятиме розвитку двосторонніх відносин з ЄС та укріпленню іміджу України як надійного партнера. Разом з цим, реалізація зазначеної Угоди дозволить створити на території України буферну зону щодо сказу в областях, що межують з Польщею.

Так, у рамках програми боротьби зі сказом передбачається проведення пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин на території областей України, що межують з Республікою Польща, загальною площею 38 450 км2.

Подібні Угоди реалізуються в Україні з 2012 року.

11 травня 2017 року представники ветеринарних служб України, Польщі, Угорщини та Румунії спільно із представниками Європейської Комісії під час спільної зустрічі, яка відбулася у Львові, домовилися про продовження виконання програми боротьби зі сказом на території буферної зони України. 

Ukrainian

Read more