«Вплив ЄС на політичні процеси в Україні послабить наш експортний потенціал» - Ірина Паламар

Submitted by bashun on Mon, 11/25/2019 - 13:01

В ЄС заявили, що якщо ми не приймемо законодавчі ініціативи щодо регулювання застосування антибіотиків у тваринництві, то експорт м’яса нам заборонять уже в 2022 році. Таким чином ЄС намагається захистити свої ринки.

Вже через 2 роки європейський союз може заборонити експорт із України продукції тваринництва. Про це заявив національний координатор FAO Віталій Башинський в рамках прес-конференції Всесвітнього тижня обізнаності про антибіотики “Стоп антибіотикорезистентності”. Він відзначив, що якщо Україна не прийме законодавчих актів щодо благополуччя тварин і антибіотикорезистентності, в 2022 році, коли вступить в дію новий регламент ЄС, експорт тваринницької продукції з України буде обмежений

«Європа, безперечно, дбає про біобезпеку своїх громадян, але вона у такий спосіб і захищає свої ринки, - коментує Ірина Паламар. -  Європейським виробникам не потрібна конкуренція, наприклад, щодо тієї ж курятини. Не можна заперечувати в цьому питанні і вплив європейських лобістів на політичні процеси в Україні, зокрема, на призначення очільника Держпродспоживслужби та інші керівні посади галузі. Європейські лобісти можуть поставити на цю посаду людину не компетентну, що, безумовно, призведе до послаблення нашого експортного потенціалу з ЄС, який сьогодні і так незначний через жорсткі квоти».

 

Ukrainian

Read more