Ірина Паламар відкриває ринок Китаю для свинини

Submitted by bashun on Tue, 05/21/2019 - 15:32

У відповідь на ініціативу Асоціації тваринників України (АТУ) щодо відкриття ринку Китаю для експорту української свинини та активізації з цього питання переговорного процесу між Україною та Китаєм, Держпродспоживслужба вже звернулася до Компетентного органу Китаю.  

У травні цього року Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів направила листа про ініціацію переговорів щодо можливості експорту свинини до Китаю до Генерального управління з митних питань Китайської Народної Республіки через дипломатичні канали.

Про це Асоціацію тваринників було повідомлено офіційним листом від Голови Держпродспоживслужби України Володимира Лапи.

Поштовхом до цього стала ініціатива Асоціації тваринників України та її відповідний лист від 15 квітня  до Держпродспоживслужби про налагодження експорту свинини на ринок Китаю та погодження відповідного ветеринарного сертифікату між двома країнами.

Таким чином, переговорний процес із даного питання розпочато на державному рівні.

«Ми раді, що наша ініціатива, ініціатива українських виробників свинини, була почута, - коментує голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар. – Це дуже важливий стратегічний крок. Відкриття експортного ринку такої величезної за кількістю населення країни як Китай дасть нашим свинарям величезні можливості для розвитку.

Переговорний процес між Україною та Китаєм щодо експорту свинини триває давно, проте одним із стримуючих факторів була африканська чума свиней в Україні. Тепер же обидві країни опинилися у приблизно схожій епізодичній ситуації, через спалахи АЧС в Китаї, але в Україні ситуація з АЧС стабілізована та контрольована».

Нагадаємо, що наразі Китай гостро переживає проблему з африканською чумою свиней, що вже викликало дефіцит внутрішнього виробництва свинини. Водночас це нові можливості для експортерів м’яса. Хоча Китай входить до числа найбільших країн-виробників свинини, для внутрішнього споживання вироблених об’ємів свинини не вистачає. Внутрішнє виробництво свинини в Китаї не встигає одночасно за зростанням споживання, тому Китай також є одним із лідерів-імпортерів свинини.

У 2018 році Китай став лідером-імпортером свинини і загальний ввезений об’єм склав – 1 351 416 тонн. Основними країнами-постачальниками свинини з ЄС були: Німеччина (27%), Іспанія (24%), Данія (17%), Нідерланди (14%), Франція (8%)

 

 

 

Ukrainian

Read more