У питанні запровадження системи HACCP необхідно зосередитися на роз’яснювальній роботі серед суб’єктів господарювання

Submitted by bashun on Fri, 05/26/2017 - 12:14

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час форуму «Угода про Асоціацію з ЄС: можливості для малого та середнього бізнесу», який відбувся 23 травня в Полтаві.

У регіонах потрібно посилити роз’яснювальну роботу з суб’єктами господарювання щодо особливостей та строків запровадження системи HACCP на виробництві. 

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» з 20 вересня 2017 року дотримання принципів HACCP набуде чинності для підприємств, які виробляють тваринницьку продукцію, а потім, з 20 вересня 2018-го року, дані норми стануть обов’язковою для всіх підприємств харчової промисловості, крім малих, а з 2019 року дотримання принципів системи HACCP стане обов’язковим для всіх українських виробників харчових продуктів, крім первинного виробництва.

«Ми повинні усвідомити, що вже з вересня для ряду суб’єктів господарювання вимога щодо запровадження системи HACCP стане більш ніж актуальною, і до цього потрібно готуватися. Я під час зустрічі з нашими колегами у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області, яку ми сьогодні провели, акцентував увагу на необхідності займати активну позицію. Ми повинні разом з обласною владою організовувати зустрічі з місцевим бізнесом, проводити широку інформаційну та роз’яснювальну роботу. Словом, ми маємо постійно вести діалог, пояснювати бізнесу вимоги законодавства, шляхи його виконання, донести інформацію про ті вигоди, які бізнес отримає, впровадивши систему HACCP, оскільки для нього відкриються нові можливості й нові ринки збуту» - наголосив В.Лапа. 

За його словами, під час перевірок підприємств на предмет виконання норм закону Служба в першу чергу повинна займати позицію порадника та помічника, а не карального органу. «Якщо система HACCP з якихось причин не впроваджена в передбачені законом строки, то спочатку варто попередити, зробити припис на усунення порушень з визначенням реалістичних строків. Лише після цього можна застосовувати штрафні санкції».

Разом з цим, відзначив Володимир Лапа, у Службі розраховують на свідомий підхід і самих суб`єктів господарювання, на серйозне ставлення до своїх зобов`язань, адже відповідальність за безпечність харчової продукції за законодавством покладається саме на виробника.

Ukrainian

Read more