Новий закон “Про племінну справу у тваринництві” допоможе збільшити експорт ВРХ

Submitted by bashun on Thu, 01/31/2019 - 12:30

Суттєвим ускладненням для виходу українських тваринників на міжнародний ринок є бюрократична тяганина та недоліки у законодавстві, повідомляє джерело. Так вважає голова Української голштинської асоціації Ігор Присяжнюк. На думку експерта, лише експорт корів голштинської породи можна збільшити на 20%, за умови внесення поправок до закону “Про племінні ресурси”.

Суттєвим ускладненням для виходу українських тваринників на міжнародний ринок є бюрократична тяганина та недоліки у законодавстві. Так вважає голова Української голштинської асоціації Ігор Присяжнюк. На думку експерта, лише експорт корів голштинської породи можна збільшити на 20%, за умови внесення поправок до закону “Про племінні ресурси”.

“Україна, одна з небагатьох країн пострадянського простору, де племінний статус надається господарствам. Це при тому що увесь цивілізований світ надає племінний статус окремій тварині. Зараз отримати статус племінних можуть лише господарства, які мають мінімум 100 голів чистокровних голштинів. Плюс, через бюрократичну тяганину, дуже важко отримати та підтримувати цей статус. Тому потрібен новий закон “Про племінну справу у тваринництві”, який дозволить отримати статус «племінної» індивідуально на тварину. А маючи можливість отримати статус індивідуально кожній тварині невеличкі господарства теж зможуть експортувати. Варто підкреслити, що цінова різниця між племінними і не племінними тваринами + 40 % вартості”, – зазначає Ігор Присяжнюк.

Експерт говорить, що сьогодні статус племінних тварин мають близько 20 тис. голів ВРХ голштинської породи. Щороку, переважно на ринок країн Азії, експортують близько 1,5 тис. голів.

Ukrainian

Read more