Ірина Паламар обговорила українсько-казахстанську співпрацю з нагоди Дня Незалежності Казахстану

Submitted by bashun on Thu, 12/06/2018 - 10:35

5 грудня 2018 року голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар була присутня на прийомі з нагоди  Дня Незалежності Республіки Казахстан, на особисте запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Казахстан в Україні та Республіці Молдова Ордабаєва Самата Ісламовича та його дружини.

На урочистому заході, що відбувся у Fairmont Grand Hotel Kyiv, були присутні також представники бізнесу Республіки Казахстан та України та інші поважні гості.

У ході зустрічі Ірина Паламар мала змогу поспілкуватися із представниками казахстанського бізнесу, обговоривши ключові тенденції в галузі тваринництва обох країн та домовившись про головні аспекти подальшої співпраці.

«Сьогодні  багатовікова дружба між Україною і Казахстаном вийшла на якісно новий рівень, - каже Ірина Паламар. – Ми маємо понад 100 угод і договорів в усіх напрямках, ефективно працює і казахстансько-українська міждержавна комісія з торговельно-економічного співробітництва.

Ми реалізуємо ряд великих міждержавних проектів в атомній енергетиці, сільському господарстві, сфері переробки агросировини, ІТ-технологій, транспорту і багатьох інших напрямках. У перспективі – співпраця в космічній сфері, паливно-енергетичному комплексі та авіабудуванні.

Як свідчить статистика, у 2017 році двосторонній товарообіг між нашими державами виріс на 23% і склав $ 1600000000.

Що ж стосується конкретно галузі тваринництва, то Республіка Казахстан на сьогоднішній день є одним із найпотужніших імпортерів нашої ВРХ та яловичини (у 2017-2018 рр. на нього прийшлося 30,8% усього експорту нашої ВРХ і яловичини), також ми експортуємо до цієї країни свинину. Крім того, ми Казахстан входить в трійку основних споживачів нашого вершкового масла.

Як бачимо, що у бізнес-співпраці між нашими країнами є великий потенціал, особливо це стосується напряму експорту ВРХ, який сьогодні в Україні ми активно розвиваємо, і до цього докладає зусиль і наша Асоціації тваринників. Свого часу саме ми домоглися, аби фермерам держава давала дотації на вирощування бичків (цього річ це було 2500 грн/голову), ми підтримуємо також кооперативи з відгодівлі ВРХ, лобіюємо підтримку розвитку цього напряму на законодавчому рівні».  

Довідково.

  • Казахстан входить в число 50 конкурентоспроможних економік світу.
  • За роки незалежності економіка країни зросла у 8 разів, доходи населення - у 16 разів.
  • В рейтингу Всесвітнього банку Doing Business 2019 Казахстан посідає 28-е місце (для порівняння – Україна лише 71 місце), а її золотовалютні резерви досягли $ 98 млрд.
  • Казахстан - повноправний член СОТ. Ведучий торговий партнер Казахстану - Європейський союз, на його частку припадає 42% товарообігу і 53% експорту країни.
  • За останні 20 років до Казахстану залучені іноземні інвестиції обсягом $ 300 млрд. Послідовно реалізується Програма індустріального розвитку країни. На сьогодні налагоджено випуск близько 500 моделей нової продукції. Це автомобілі, локомотиви, космічні апарати дистанційного зондування Землі, повний цикл переробки урану і багато іншого.
  • У фокусі уваги і транзитно-транспортний напрямок. За роки незалежності в країні побудовано і реконструйовано понад 12 тис. км доріг, а також завершено будівництво казахстанської ділянки трансконтинентальної магістралі «Західна Європа – Західний Китай» протяжністю 2800 км.
Ukrainian

Read more