ВРУ відправила на доопрацювання проект закону 0906 про “безпеку” продуктів харчування та кормів

Submitted by nick_309 on Mon, 04/03/2017 - 23:24

Депутати та профільні громадські об’єднання доопрацюють документ, бо українські виробники вказали на небезпеку надмірного регулювання для бізнесу та можливість корупційних зловживань.

У вівторок 21 лютого парламент відправив на повторне друге читання законопроект № 0906 «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин». Профільний парламентський комітет має доопрацювати документ.

Проект закону закріплює правові та організаційні засади державного контролю за якістю та безпекою продуктів харчування і кормів, а також благополуччям тварин. Його ухвалення, зокрема, пов’язане з необхідністю гармонізації законодавства України із нормами та вимогами Європейського союзу та має забезпечити високий рівень захисту здоров'я людей та інтересів споживачів.

Ще у липні 2014 року законопроект пройшов перше читання. Разом з тим текст проекту закону, поданий до другого читання, зазнав суттєвих деформуючих змін. На цьому наголосили як народні депутати під час розгляду у сесійній залі, так і фахівці Асоціації тваринників України й представники провідних свинарських підприємств України.

Експерти вказали на наявну у документі надмірну регуляцію бізнес-процесів, що може погіршити інвестиційний клімат в країні. Ще один суттєвий ризик – можливість зловживань та корупціогенність, що випливає із надання права недержавним структурам здійснювати контроль за діяльністю виробників. Це при тому, що у проекті 0906 не розписані ні чіткі кваліфікаційні критерії, ні вичерпні повноваження таких структур. Відповідно до норм закону, контролювати роботу, дотримання санітарно-ветеринарних умов та інших вимог на тваринницьких господарствах зможуть не державні служби, де наявні висококваліфіковані, уповноважені для цього фахівці, а будь-які приватні особи чи компанії, що створює величезні корупційні ризики.

«Україні потрібні чіткі й прозорі європейські правила, що створюватимуть рівні умови ведення бізнесу. Тому наша Асоціація повністю підтримує мету прийняття закону №0906, але не може погодитись з корупційними та регуляторними загрозами, що є в тексті проекту закону, поданого до другого читання. Нам масово телефонують і пишуть тваринники з усієї України, які виступають категорично проти окремих норм цього законопроекту. Тому ми вдячні народним депутатам, які вчинили відповідально - врахували наявність заперечень Асоціації та виробників й вирішили удосконалити норми законопроекту. Впевнена, разом з парламентарями та представниками бізнесу нам вдасться напрацювати дійсно  якісні норми», - відзначає голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Ukrainian

Read more