Експерти виступають за повну або часткову приватизацію державних аграрних підприємств

Дата публікації: 24-07-2017 - 09:30

На сьогоднішній день у державній власності перебуває 127 аграрних підприємств, які мають у користуванні 25% від загальної площі землі сільськогосподарського призначення.

Більшість експертів вважають, що державні аграрні підприємства мають бути повністю або частково приватизовані. За це висловилося 67% респондентів у ході опитування, проведеного Асоціацією тваринників України у червні 2017 року. При цьому майже половина всіх опитуваних вважає, що аграрні підприємства повинні частково контролюватися державою, а чверть – виступають за абсолютну приватизацію їх приватизацію. Лише 14 % експертів висловилися проти приватизації державних підприємств та залишення їх у державній власності.

Статистична довідка:

На сьогоднішній день у державній власності перебуває 127 аграрних підприємств, які мають у користуванні 25% від загальної площі землі сільськогосподарського призначення. Тобто, зважаючи на те, що землі сільськогосподарського призначення складають близько 71% території України (42,7 млн га), то більше 10,5 млн га з них належать державні.

Близько половини державних земель сільгосппризначення, а саме, 5,5 млн га, є орними, з яких біля 2,5-3 га здаються в оренду (здебільшого, без аукціонів), і майже 1 млн га знаходиться у постійному користуванні державних підприємств та Національної академії наук. Як використовується решта державної землі сільськогосподарського призначення – невідомо.

диаграмма

"Потрібно дуже зважено підходити до питання приватизації державних підприємств, і приймати рішення окремо по кожному,  - вважає голова Асоціації тваринників Ірина Паламар. – Повинна бути проведена прозора оцінка кожного об’єкта: чи дійсно він є збитковим й чи його потрібно повністю передати в приватні руки. Можливо, навпаки, є можливість відпрацювати механізми, які дозволили б цьому державному підприємству не бути збитковим, і воно приносило б прибуток до бюджету нашої країни. Звичайно, що декому сьогодні вигідно умисне доводити державні підприємства до банкрутства, аби потім продати їх у приватні руки за копійки, і мати з цього зиск. Але ж саме аграрні підприємства є важливою складовою, що формує бюджет  нашої країни. І якщо їх просто віддати невідомо кому, можливо, й іноземцям, то що ж залишиться нашим дітям? Тут повинна бути чітко зважена і прозора державна політика!»

 

 Опитування проведене з 19 по 26 червня 2017 року Асоціацією тваринників України. В опитуванні взяли участь понад 30 представників галузі, аграрних та економічних експертів серед яких І. Присяжнюк, А. Талама, П. Асмолов, І. Довгань, О. Пухир, Г. Дзюба, І. Савчук, С. Бруслик, Ю. Гаврилечко, М. Козловська, В. Седик, Т. Подберезняк, О. Охріменко.

Ukrainian

Читати ще