Досягнуто значного прогресу в сфері доступу українських товарів АПК на китайський ринок

Дата публікації: 20-11-2017 - 13:18

За останній рік Україна та Китайська Народна Республіка досягли серйозного прогресу в розвитку двосторонніх відносин, зокрема в аграрній сфері. Така позитивна динаміка відкриває перед обома країнами нові можливості та перспективи поглиблення співробітництва. 

На цьому наголосив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, повідомляє прес-служба відомства.

«У квітні поточного року Держпродспоживслужба та AQSIQ підписали Протокол інспекційних, карантинних та ветеринарно-санітарних вимог щодо експорту замороженої яловичини з України до КНР», — зазначив Лапа

За результатом співпраці є отримання Україною права експорту молочної продукції на ринок Китаю. У минулому році перелік підприємств, які мають право експорту молочних продуктів до КНР, китайська сторона розширила до 27 операторів ринку.

Крім того, у вересні 2017 року підписані протоколи фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту шроту соняшникового та жому бурякового з України до КНР.

«Тобто за останній рік досягнуто серйозного прогресу в плані доступу на китайський ринок цілої низки товарів, які є критично важливими з точки зору розвитку потенціалу українського аграрного сектору. Навіть більше — у даному випадку йдеться не про сировину, а про продукцію з певною доданою вартістю. Тобто доступ до китайського ринку — це ще формування доданої вартості і робочих місць в Україні», — заявив Лапа.

За його словами, таких результатів вдалося досягти, зокрема і завдяки конструктивним взаєминам з посольством КНР в Україні та українським посольством в Китаї, а також постійному діалогу Держпродспоживслужби та компетентними органами Китайської Народної Республіки.

Голова Держпродспоживслужби також зауважив, що наразі компетентні обох країн органи працюють над розширенням номенклатури рибної продукції, яка може імпортуватися на китайський ринок, постачанням української яєчної продукції, продукції птахівництва, черешні, лохини тощо.

«У нас досить амбіційні плани. Результати, які ми маємо впродовж останнього часу, показують позитивну динаміку, і ми переконані, що ця динаміка в наших відносинах буде зберігатися», — підсумував Лапа.

Нагадаємо, двосторонні відносини між Україною та КНР носять характер стратегічного партнерства, відображають багаторічні традиції дружби і співробітництва між двома націями, свідченням чого є збільшення впродовж останніх років товарообігу між країнами, розширення номенклатури продукції, зокрема тваринного й рослинного походження.

Ukrainian

Читати ще