Динаміка рейдерських захоплень в АПК у 2018 році зросла і 2019 рік не стане винятком

Дата публікації: 20-02-2019 - 14:55

У 2019 році загроза рейдерських атак на бізнес залишається на критично високому рівні. Адже у 2018 році кількість випадків як прямих атак на господарства та підприємства, так і перереєстрації майна на третіх осіб лише зросла, повідомляє AgroPolit.

У 2018 році Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації задовольнила понад 400 позовів, скасувавши незаконну реєстрацію майже 6 тисяч га землі та понад 100 тис. квадратних метрів нерухомості. Про це на офіційному ресурсі повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

Проте бравурні переможні звіти держслужбовців антирейдерських відомств не відображають або замовчують реальний стан речей. Адже бізнес каже не лише про збільшення випадків рейдерства та випадків незаконної перереєстрації майна у 2018 році, а й про байдужість з боку державних органів до виконання судових рішень. Також почастішали випадки, коли саме державні служби перешкоджають роботі бізнесу.

Зараз все стало набагато гірше у порівнянні з попередніми роками. Наприклад, Адміністрація морських портів (АМПУ) при Міністерстві інфраструктури України, Мінекології, ДФС і митниця просто заплющують очі на беззаконня – всім наплювати. Відбувається тотальне порушення ледь не всіх можливих законів», – заявив у коментарі AgroPolit.com співзасновник та директор компанії «RISOIL S.A.» Шота Хаджишвілі.

Частково проблему можна було б вирішити за допомогою антирейдерських законопроектів, які можуть закрити наявні недоліки в процедурі держреєстрації власності. Адже рейдери не залишають поза увагою будь-які шпарини в законодавстві, що дають змогу захопити чужу власність, прикрившись фабулою – що не заборонено, те дозволено.

Люди працюють, думають, що держава їх захищає, а виявляється, що вони постійно мають моніторити законодавство та перевіряти державний реєстр, чи не пограбували їх вже. Бізнес дедалі відвертіше починає казати про проблеми у державному управлінні, не боїться називати прізвища виконавців та замовників злочинів. Це ознака того, що він готовий впливати на зміни у державі», — розповідає директор ГО «Бізнес-Варта» Ольга Матвіїва.

 

Ukrainian

Читати ще