Держпідтримку тваринникам збільшать у 23 рази!

Дата публікації: 11-12-2017 - 15:39

Тваринники сподіваються, що Уряд та профільне міністерство спростять процедуру отримання коштів та не будуть затягувати з прийняттям необхідних для отримання фінансування підзаконних нормативно-правових актів.

 

У четвер, 7 грудня,  Верховна Рада прийняла закон №6776-д "Про зміни до Податкового кодексу", а також – держбюджет на 2018 рік в цілому.

Замість 2,3 млрд гривень, як це декларувалося раніше, у законі «Про державний бюджет України на 2018 рік" на тваринництво виділено цілих 4 млрд грн.

Загалом же на аграрний сектор виділено 7,3 млрд грн державної допомоги.

Раніше про це вже заявляв Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабінету Міністрів, що відбулося 1 грудня 2017 року. «Окремо 4 млрд грн - на розвиток тваринництва, - відзначив прем’єр. - Через банківські установи ми будемо максимально компенсувати ставки по кредитах на будівництво нових ферм, молочно-товарних комплексів. Все, що стосується тваринництва, буде повністю підтримане державою. Ми зробимо все, щоб кредити коштували символічні відсотки. Така програма почне роботу вже в наступному році».

У наступному році 1 млрд грн із 7,3 млрд грн також буде спрямовано на програму 20-відсоткової компенсації аграріям вартості української сільгосптехніки, і 1 млрд грн - на програму підтримки малих фермерських господарств.

Для порівняння, у 2017 році тваринникам було виділено 170 млн грн, тобто, держпідтримка збільшиться у понад 23 рази!

«Безумовно, таке проривне збільшення фінансування - це позитивний момент, - відзначила голова АТУ Ірина Паламар. – Тваринники, члени нашої Асоціації, потребують коштів для розвитку підприємств, будівництва нових приміщень, закупівлі якісної генетики, аби підняти рівень галузі до європейських показників. Та, на жаль, державою і досі не вироблені  дієві механізми для освоєння виробниками цих коштів. Наші члени асоціації постійно скаржаться, що, аби отримати держпідтримку, потрібно пройти сім кіл пекла через потужну бюрократичну машину, і вони радше відмовляться від цих коштів, аніж витрачатимуть масу часу, і не факт, що ці старання виявляться позитивними. Держава часто так «дає», що не можна й «взяти». Тому ми вимагаємо максимально спростити механізм отримання держпідтримки для тваринників, а від Мінагрополітики якнайшвидшого забезпечення виділення коштів виробникам. В свою чергу будемо забезпечувати громадський контроль над використання коштів державної допомоги». 

Як зазначають фахівці АТУ, державні кошти не освоюються і через те, що фінансування бюджетних програм в агропромисловому секторі відбувається з серйозними адміністративними порушеннями й недопрацюваннями. Зокрема, пізно вносяться зміни до нормативно-правових актів, що регулюють порядки використання коштів за бюджетними програмами. Це, в свою чергу, спричиняє відсутність фінансування протягом великого проміжку часу, а також відсутність прийнятих паспортів за деякими бюджетними програмами наприкінці бюджетного року, що є неприпустимим порушенням бюджетного процесу.

Ukrainian

Читати ще