Держпродспоживслужба: Україна погодила 30 нових ветсертифікатів за рік

Дата публікації: 20-08-2018 - 16:01

Україна погодила 30 ветеринарних сертифікатів на експорт на нові ринки за 2017 та перші 3 місяці 2018 року. Про це зазначив керівник Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв'ю АgroPolit.com.

За його словами, для України  ключовими наразі  є три експортні напрямки. Перший – Китай з населенням і загалом Південно-Східна Азія. Другий - країни Африки, третій - Близький Схід.

"По експортних ринках ми намагаємося бути demand-driven (орієнтуватися на попит) – тобто працювати там, де є зацікавленість в українській продукції. Тому у нас достатньо тісна співпраця з асоціаціями. Ми просимо щоб вони чітко артикулювали пріоритети і ми розуміли, де нам треба докладати максимум зусиль і де може бути користь для економіки. Тому що через вихід на експортні ринки ми можемо дати додану вартість, робочі місця і соціально-економічний ефект для с/г галузі», - розповів Лапа.

Він пояснив статистику експортного процесу.

"За весь 2017 рік та за три місяці 2018 року ми погодили 30 форм міжнародних ветеринарних сертифікатів на експорт об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду в Японію, Ізраїль, Йорданію, Чорногорію, Саудівську Аравію, Бразилію, Ірак, Чехію, Молдову, Марокко, Македонію, Албанію, Гану, Таджикистан, Туреччину, Гонконг та Анголу. Також погоджено 34 форми ветеринарних сертифікатів на імпорт об’єктів в Україну з Азербайджану, Албанії, Бельгії, Бразилії, Великобританії, Данії, ЄС, Ірландії, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Німеччини, Польщі, Румунії, Сербії, Угорщини, Франції, Чехії та Швейцарії. Робота у цьому напрямі триває постійно», -  уточнює  Володимир Лапа.

У розбивці по товарних позиціях  експорт виглядає так.

"В цілому, кількість підприємств, які отримали право експорту харчових продуктів тваринного походження збільшилося із 690 (жовтень 2017) до 836 (1 липня 2018), в тому числі 321 – м’ясо та м’ясопродукти, 215 – молоко, 75 – яйця, 108 – риба, 74 – мед, 19 – майонез та соуси, 5 – желатин, 16 – охолоджені молюски. Також мають можливість експорту 1014 виробників неїстівних продуктів, а саме: 721 – корма, премікси та кормові добавки, 69 – вовна та шкірсировина, 51 – технічний казеїн, 87 – пух і перо, 29 – нехарчові субпродукти, 13 – віск, 10 – технічний желатин, 10 – ветеринарні препарати, 8 – органічні добрива, 3 – кишкова сировина, 9 – племінні ресурси, 4 – рогокопитна сировина (трофеї)», - підсумував він.

Ukrainian

Читати ще