Держпродспоживслужба прокоментувала екологічне лихо у річці Рось

Дата публікації: 11-06-2019 - 10:51

На місці події працює спеціальна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Погребищенської райдержадміністрації, до складу якої входять фахівці Держпродспоживслужби. Про це повідомила Держпродспоживслужба України на своєму офіційному сайті

 

09 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter, який перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки р. Рось та загорівся. Вогнем пошкоджено каністри з гербіцидами та стимуляторами росту для сільгоспрослин, вміст яких (близько 800 л) потрапив у ставок з подальшим витоком у р. Рось.

На місці події працює спеціальна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Погребищенської райдержадміністрації, до складу якої входять фахівці Держпродспоживслужби. 

09 та 10 червня 2019 року відбулися засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у м. Біла Церква та Київської облдержадміністрації, у яких взяли участь фахівці Держпродспоживслужби. За результатами засідань прийняті рішення тимчасово припинити централізоване водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну р. Рось. Населення забезпечується водою за рахунок підвозу та існуючих бюветів.

Місцеві органи влади зобов’язані здійснювати постійне інформування населення про ситуацію, що склалася. Рекомендовано тимчасово утриматися від купання, риболовлі, напування худоби з р. Рось.

Фахівці Держпродспоживслужби спільно з представниками Держекоінспекції відібрали проби води в місці водозабору та в районі Косівського водосховища для дослідження на наявність залишкових кількостей хімічних речовин.

Результати хімікобіологічного аналізу на вміст хімічних речовин очікуються близько 15:00 10 червня 2019 року, після чого планується розглянути питання про відновлення водопостачання для населення.

Варто зазначити, що із 12 пестицидів, які були виявлені на місці події, 8 – гербіциди, 3 – фунгіциди, 1 регулятор росту рослин. Усі препарати відносяться до 3 класу токсичності. Дані препарати переважно використовуються для боротьби з бур'янами і хворобами в посівах зернових культур.

Спеціалісти Держпродспоживслужби проводять об’їзд населених пунктів та господарств, які розташовані нижче за течією, з метою виявлення можливого підмору риби.

Держпродспоживслужба здійснюватиме відбір проб води у місцях водозабору та водосховищах акваторії р. Рось до стабілізації ситуації.

Ukrainian

Читати ще