Держбюджет на 2018 рік передбачає 7,3 млрд гривень на фінансування АПК

Дата публікації: 25-10-2017 - 15:44

Заплановані Урядом програми підтримки аграріїв передбачають доступ до кредитних ресурсів та технічне оновлення господарств, і влада на місцях має бути готова до виконання програмних завдань та забезпечення потреб агровиробників.

Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба Кабміну.

Він підкреслив, що доступ до капіталу наразі є одним з наріжних каменів розвитку реального сектору. І забезпечення підприємництва дешевими та довгими грошима — це той орієнтир, якого треба досягти шляхом, в тому числі, законодавчих змін та забезпечення більш надійних гарантій.

У цьому контексті Гройсман нагадав, що в проекті бюджету на 2018 рік Уряд закладає такі механізми, і аграрії мають бути готові взяти участь у програмах підтримки.

Йдеться про програми компенсації частини вартості сільгосптехніки, про програми компенсації кредитних відсотків, а також про можливість кредитування побудови тваринницьких комплексів на пільгових умовах.

«Бери кредитні ресурси, будуй, купуй своє (обладнання вітчизняного виробництва), створюй нові робочі місця», — сказав глава Уряду.

Так, проект держбюджету на 2018 рік передбачає фінансування одразу декількох програм аграрного спрямування на загальну суму 7,3 млрд грн.

Зокрема, 1 млрд грн закладається на програму компенсації частини вартості сільгосптехніки українського виробництва. Так само 1 млрд грн закладається на програму допомоги фермерським господарствам, передусім тваринницького напрямку діяльності.

Ukrainian

Читати ще