Держава планує збільшити в 6 разів фінансування заходів по боротьбі з АЧС

Дата публікації: 28-09-2017 - 16:02

Над удосконаленням порядку компенсації господарствам, що постраждали від АЧС працює Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Зміни мають допомогти оперативно і в повному обсязі відшкодовувати кошти тим, хто поніс збитки через введення карантину чи проведення процедур з ліквідації особливо небезпечних хвороб, перш за все АЧС. Про це повідомляє прес-служба відомства.

За словами очільника Держпродспоживслужби Володимира Лапи, у проекті бюджету на 2018 рік, Кабмін пропонує збільшити фінансування протиепізоотичних заходів з 113 млн грн до 687 млн грн. Якщо ці кошти дійсно передбачать у бюджеті на наступний рік, то це дозволить проводити протиепізоотичні заходи на більш високому рівні, а також вчасно і в повному обсязі компенсувати людям втрати від вилучених свиней через АЧС.

Як відмітив Володимир Лапа, нині виплати за понесені через АЧС збитки, здійснюються з резервних фондів місцевих бюджетів. Громадяни залежать від рішення місцевих депутатів, а терміни виплат затягуються через бюрократичні процедури.

Крім того, через недостатність коштів у бюджеті, інколи навіть для проведення діагностики чуми, Держпродспоживслужбі доводилося шукати спонсорів.

Всього в поточному році (дані станом на вересень) приватним господарствам, потерпілим від АЧС компенсовано 16 млн грн, що складає 89% від потреби. В той же час господарства отримали всього 1% (1,5 млн грн) від передбаченої на відшкодування суми.  

 

Ukrainian

Читати ще