Держава готова підтримати свинарів у наступному році

Дата публікації: 10-11-2017 - 14:05

Мінагрополітики також планує частково компенсувати виробникам свинини інвестиції у покращення біобезпеки свинокомплексів.

Про це повідомляє http://agravery.com.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Максим Мартинюк,  зазначив, що основне завдання на наступний рік — нарощення поголів’я ВРХ і свиней. Відповідно, підтримка буде спрямована на програми, які дозволять реалізувати цю мету.

Насамперед свинарство залишиться дотаційною галуззю. На зауваження свинарів щодо зменшення дотації вдвічі, заступник міністра зазначив, що результати цього року демонструють, що свої 2 млрд грн «вибрали» лише птахівники. Решта галузей, включно зі свинарством — лише 1 млрд грн. Відповідно, у наступному році, коли розмір дотації на підприємство буде обмежено до 150 млн грн, підтримки має вистачити на всіх.

На думку Мартинюка ще одна важлива для розвитку галузі програма — часткове відшкодування відсотків за кредитними ставками. На неї передбачено 2 млрд грн.

У результаті обговорень було вирішено, що ці кошти не ділитимуть (на компенсацію вартості будівництва тваринницьких комплексів і відшкодування за кредитами), а направлять всю суму на відшкодування відсотків за кредитними ставками.

При цьому Мінагрополітики має рішення на зауваження виробників: є ризик, що програма працюватиме лише рік, а кредити залучають на тривалий період. Пропозиція відомства — одразу перераховувати на спецрахунок господарства стільки коштів, скільки господарству необхідно для відшкодування відсотків упродовж дво- або навіть трирічного періоду. У такому випадку, сума, закладена на програму — 2 млрд, є виправданою.

На розвиток племінного свинарства у бюджет закладено 300 млн грн. Міністерство знає про проблему, озвучену виробниками свинини, — племінними вважаються лиише чистопорідні свині, а гібридні не підпадають під це визначення. Відомство береться включитися до вирішення питання у наступному році.

Важливим аспектом для виробництва свинини є програми, спрямовані на зменшення ризиків пов’язаних з АЧС в Україні. Насамперед для Держпродспоживслужби мають виділити 680 млн грн. Цільове призначення цих коштів — не лише планові протиепізоотичні заходи, а й компенсація вартості поголів’я у зонах ризику навколо спалахів АЧС. Це дасть змогу значно пришвидшити і гарантувати компенсацію для населення.

Ще одна програма, спрямована на боротьбу з «африканкою» в Україні, — державне співфінансування програм страхування поголів’я свиноферми.

Крім того, виробники зазначили значну проблему для розвитку галузі — значні складнощі з отриманням дозволу на реконструкцію і будівництво комплексів. Міністерство взяло на себе зобов’язання провести низку зустрічей з відповідними службами та налагодити їх співпрацю з бізнесом.

Ukrainian

Читати ще