Ціни на свиней б'ють рекорди

Дата публікації: 23-06-2017 - 17:58

Через скорочення поголів'я свиней, вартість живої ваги постійно зростає

Ціни на свиней живою вагою традиційно почали зростати з кінця лютого поточного року. Зазвичай ріст триває до кінця великодніх свят, після чого вони поступово знижуються. Однак цього року вартість продовжила підвищуватися у квітні-травні та навіть у червні. Наразі ціни на свиней живою вагою складають 42-47 грн/кг, залежно від категорії та області, а напівтуша обрізна — 79-80 грн/кг.

Рекордне зростання ціни на живця було зумовлене низкою факторів. Так, протягом у 2016-17 рр. спостерігалося скорочення поголів’я свиней. Зокрема, на початок 2015 р. загальне поголів’я в Україні за даними Державного комітету статистики становило 7,3 млн голів, у 2016 р. — 7,1 млн голів, на початок 2017 р. зменшилося до 6,7 млн голів. Причинами оператори ринку називають невисоку рентабельність бізнесу та поширення АЧС.

Аналізуючи кількість поголів’я протягом п’яти місяців поточного року, вирізання свиней у сільськогосподарських підприємствах відбувалося швидшими темпами, ніж торік. З січня по травень спостерігалося подальше скорочення поголів’я (станом на 1 червня поголів’я свиней становило 6,78 млн голів, що на 8,3% менше, ніж на аналогічну дату минулого року). Як наслідок, за інформацією переробників, сформувалися обмежені обсяги запасів забійних свиней, що спровокувало підвищення цін.

Водночас, переробники не можуть наростити імпорт свинини через високі ціни на світовому ринку. Так, з-за кордону за 5 місяців поточного року поставки скоротилися на 49% до $1,3 млн (на 59% у натуральному виразі). Крім того, зазначають в УКАБ, висхідний ціновий тренд також підтримало нарощення обсягів експорту свиней живою вагою з України. За січень-травень поточного року поставки за кордон зросли до $6,3 млн, що майже в чотири рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Джерело: http://agroportal.ua/

Ukrainian

Читати ще