Ціни на продукти у 2018 році зростатимуть не так швидко

Дата публікації: 04-01-2018 - 12:15

За прогнозами уряду, інфляція у 2018 році буде нижчою за 11%

В уряді запевняють, що в 2018 році несподіваного зростання цін не передбачається. Так, Володимир Гройсман ще в жовтні 2017 року заявив, що Національний банк України поліпшив прогноз зростання ВВП і за підсумками року він перевищить 2%, а це значить, що ціни в країні будуть стабільними.

"Наступного року очікуємо 3%, і уповільнення інфляції. Цього року вона буде трохи більшою за 11%, що цілком природно. Наступного року очікуємо також природного зниження. Ціни будуть стабільними, а економіка зростатиме", – говорив Гройсман.

Схожу думку висловив і Борис Кушнірук, голова експертно-аналітичної ради українського аналітичного центру. Правда, експерт зазначає, що одна з головних причин зростання цін на продукти харчування – подорожчання сировинних продуктів, палива та енергоносіїв. У 2018 р. на його думку, сировинні продукти дорожчати не будуть, а значить і ціни на продукти харчування в Україні залишаться на тому ж рівні.

"Наступного року ситуація з цінами на продукти харчування буде кращою. Частково, тому що ціни на сировинні товари на зовнішніх ринках вже перейшли цей лаг, пов'язаний із зростанням цін на нафту. Я не думаю, що нафта буде рости в наступному році, якщо не буде суттєвою дестабілізації. У цьому випадку ціни на сировинні товари не будуть зростати, а значить, не зростатиме і ціна на продукти харчування", – пояснює Кушнірук.

Експерт додає, що така ситуація обмежить можливості раптового підвищення цін на продукти.

Ukrainian

Читати ще