Чи буде в Україні дефіцит сала та м'яса

Дата публікації: 12-06-2018 - 12:54

Україна скоротила власне виробництво свинини, зате чи не вдвічі збільшила імпорт. Українські аграрії вважають свинарство невигідним – на вирощування однієї тварини потрібно кілька років, а прибуток ледве покриває витрати, повідомляє agronews.ua.

Продавці м'яса скаржаться на вимираючі села, але експерти налаштовані оптимістично. Чи загрожує Україні дефіцит сала і м'яса. Щоб розібратися, чи відчувають українці брак свинини, кореспонденти вирушили на ринок.

Деякі продавці запевняють: проблем з постачаннями не спостерігається – був би попит.

"У домашніх умовах вирощують, нам привозять. Я б не сказала, що є труднощі зі свининою", – говорить продавщиця Світлана. Але не всі її колеги поділяють оптимізм. Наприклад, продавщиця Лариса Нікуліна нарікає, що села, де вона замовляє туші, поступово вимирають. Тому на пошуки свинини доводиться витрачати чимало часу.

Але дефіциту м'яса в Україні не буде, заспокоює голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. "У нас відбуваються дві тенденції одночасно. Перша – це скорочення [виробництва свинини]. Але водночас є друга – відроджуються потужні підприємства з новими технологіями. За рік-два ми можемо побачити вже збільшення виробництва", – упевнений Дорошенко. Крім того, Україна завозить свинину з Європи, зокрема, Німеччини та Польщі. Тому експорт покриває всі потреби.

Нагадаємо, за даними Держстату, поголів'я великої рогатої худоби в Україні 2017 року становило 3,63 млн голів, що на 1,5% менше, ніж 2016 року. Найсильніше скоротило поголів'я свиней – на 8,2%, до 6,12 млн голів. Поголів'я овець і кіз зросло на 0,1%, до 1,32 млн голів, птиці – на 1,7%, до 205,1 млн голів. З початку 2018 року також ще спостерігається скорочення поголів'я свиней – на 6,3%.

Ukrainian

Читати ще