Чергова перемога Асоціації тваринників України: ринок Туреччини відкрито для української яловичини

Дата публікації: 09-07-2018 - 14:30

Держпродспоживслужба та компетентний орган Республіки Туреччина погодив ветеринарний сертифікат здоров’я для свіжого, охолодженого, замороженого м’яса в тушах/м’яса обвалки великої рогатої худоби, призначеної для екcпорту до Туреччини з України.

«Ця серйозна перемога стала логічним результатом нашої довгої і кропіткої роботи, - зазначила голова АТУ Ірина Паламар. – Ми разом із Держпродспоживслужбою, яка нас підтримує, довго й упевнено до цього йшли. Тепер величезний ринок Туреччини став доступним для наших виробників. Як відомо, кількість населення Туреччини становить 72,5 мільйонів, серед яких переважна більшість (близько 90%) – мусульмани, тобто, головні споживачі яловичини. Вже на сьогоднішній день, як нам відомо із численних переговорів із турецькими потенційними імпортерами, наш ринок не може задовольнити попит в імпорті на нашу яловичину. Українські підприємства просто не мають потужностей для виробництва такої кількості продукції, яку хочуть купувати турецькі партнери. Тож перед нашими виробниками відкривається широка перспектива для розширення виробництва. Головне, щоб вони мали підтримку від держави - шляхом надання пільгових кредитів чи дотацій на будівництво тваринницьких комплексів та прийняття відповідних законодавчих нормативних документів».

Нагадаємо, що відкриття експорту ВРХ до Туреччини стало можливим саме завдяки активній діяльності Асоціації тваринників України.

Ще починаючи з 2017 року АТУ активно працювала в даному напрямку: проводилися  численні переговори голови АТУ Ірини Паламар із представниками Офісу торгового радника посольства Туреччини в Україні, у результаті чого українська сторона зуміла переконати потенційних партнерів у взаємовигідній співпраці;  для представників Офісу торгового радника Туреччини в Україні АТУ було підготовлено і представлено повний аналітичний матеріал по Україні з питань експорту м’яса. Також за ініціативи АТУ Україну відвідала одна з ключових турецьких компаній, яка буде основним потенційним покупцем в України ВРХ та м’ясної продукції (більш детально див. в попередніх публікаціях).

У квітні 2018 року, як результат цієї діяльності АТУ, в Україну з робочим візитом прибула місія Головного директорату захисту та контролю Міністерства сільського господарства Республіки Туреччина, яка за результатами аудиту прийняла рішення про відкриття ринку Туреччини.

 

 

Ukrainian

Читати ще