«Через халатність вищих чинів Мінагрополітики від АЧС згоріло господарство на 100 тисяч поголів’я» - Ірина Паламар

Дата публікації: 19-08-2019 - 16:08

На одному з найбільших в Україні свинокомплексів  - підприємстві «Галичина Захід», що в Стрийському районі Львівської області, зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Про це повідомила Львівська обласна держадміністрація.

Це означає, що все поголів’я на підприємстві, яке за офіційними даними складає 100 тис. свиней, буде знищено.

«Така жахлива ситуація сталася через абсолютну бездіяльність Мінагрополітики щодо боротьби з АЧС, - коментує голова АТУ Ірина Паламар. – А я вже давно попереджала, ще коли в 2015 році від африканської чуми згоріло господарство «Калита» на Київщині, що, якщо не вживати дієвих заходів щодо подолання проблеми, то Україна залишиться без свинини. Я била на сполох, провела величезну роботу, аби достукатися до влади: збирала круглі столи з даного питання, провела низку семінарів  за участю експертів, науковців, представників бізнесу, разом ми розробили стратегію боротьби з АЧС на 5 років, яка виявилася нікому не потрібною.   Будучи радником тодішнього в.о. Міністра агрополітики Олексія Павленка, я приходила до нього в кабінет із програмою боротьби з АЧС, закликала його щось робити, але  він не послухав. Те, що він допустив сьогоднішню ситуацію – це просто злочин перед державою! Після цього я відмовилася бути його радником.

І тепер ми бачимо, до чого призвела така безвідповідальність! Величезне високотехнологічне господарство з данськими інвестиціями, з високим  рівнем біобезпеки – і те не встояло перед  катастрофічним вірусом, який спокійно собі гуляє країною, і ніхто з цим нічого не робить.

Африканська чума вже в Європі, вона вразила Китай, де 40% поголів’я свиноматок довелося вирізати – тобто, це  загроза глобальних масштабів!

Я вважаю, що особи, які не можуть впоратися із даними серйозними викликами, не мають права працювати на таких посадах».

 

Ukrainian

Читати ще