Черговий транш для України в обмін на прозорі дотації аграріям

Дата публікації: 12-03-2018 - 14:12

Всеукраїнська акція протесту, організована Асоціацією тваринників 6 березня під стінами Кабміну, дала свої плоди. Сільгоспвиробники зі всієї України відстоювали свої права на чесний і прозорий розподіл державних дотацій, і нарешті їх почули. Однак… не українські чиновники, і не Мінагрополітики, а Європейський парламент.

Завдячуючи діям голови асоціації Ірини Паламар, на проблему тваринників звернули увагу. Вже на наступний день після проведення мітингу, 7 березня, в Європарламенті відбувся круглий стіл, під час якого депутати Фульвіо Мартушчелло та Альберто Сіріо ініціювали дискусію щодо непрозорого розподілу державних дотацій в сфері українського АПК. Думка євродепутатів повністю збігається з позицією АТУ: схеми розподілу коштів містять ознаки корупції, вони є непрозорими та тіньовими.

Зокрема, депутат Європарламенту Альберто Сіріо наголошує на тому, що державні дотації розподіляють за корупційним механізмом, і десятки тисяч малих та середніх фермерських господарств, які реально потребують державної підтримки, не потрапляють в списки тих, хто ці дотації отримає.

Уся ця ситуація навколо розподілу державних дотацій може негативно вплинути на виділення Україні нового траншу ЄС, адже ще 28 лютого 2018 року Єврокомісія погодила для України новий пакет макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро. Сам процес виділення фінансової допомоги тісно пов'язаний із введенням реальних інструментів боротьби з корупцією, зокрема, і в сфері АПК.

Як бачимо, проблему аграріїв, яку неодноразово озвучувала Асоціація тваринників України, визнали на рівні Європейського Союзу. Євродепутати почули те, що болить українцям, в той час як українська влада робить вигляд, що нічого не трапилося.

Можливо, загроза анулювання фінансового траншу для України стане більш вагомим аргументом для наших чиновників та змусить їх переглянути процедуру розподілу коштів і дослухатися до людей.

Ukrainian

Читати ще