Через АЧС Угорщина планує відгородитися парканом від України

Дата публікації: 26-09-2017 - 14:58

Угорщина розглядає можливість будівництва щільного паркану на кордоні з Україною для захисту від диких кабанів, які можуть поширювати африканську чуму свиней.

Фахівці стверджують, що спалах епідемії може привести до скорочення 60-70% експорту з Угорщини, пише Mukachevo.net.

«Для запобігання появи африканської чуми свиней в Угорщині потрібні додаткові запобіжні заходи», - зазначив заступник державного секретаря Міністерства сільського господарства Лайош Богнар.

Зокрема, в планах будівництво великого подвійного забору по всій території кордону між Угорщиною та Україною. Кордон між країнами проходить на території, що межує з Закарпаттям і має чимало незахищених ділянок, якими користуються як дикі тварини, так і контрабандисти.

«Ми можемо очікувати великі проблеми, якщо вірус афрінанской чуми свиней таки потрапить в Угорщину з України. Якщо так станеться, то експорт стане неможливим, а це в свою чергу призведе до перевиробництва на внутрішньому ринку і до значного зниження цін. До 35% виробництва свинини (а це 1,2 млн голів) стане нерентабельним», - заявив президент Угорської асоціації свинарства Іштван Хорват.

Зараз в Угорщині власники свиноматок повинні повідомляти ветеринара протягом 24 годин, якщо вони підозрюють про хворобу домашніх тварин. Мисливці також повинні повідомляти про виявлення мертвих диких кабанів.

В цьому році Угорщина отримала від Європейського Союзу € 340 тис. На заходи запобігання АЧС, в наступному році необхідно буде вже € 400 тис., заявляють угорські чиновники.

Довідка: Польща планує спорудження вздовж кордону з Білоруссю і Україною огорожі для запобігання міграції диких кабанів, які переносять африканську чуму свиней (АЧС). На ці цілі планується виділити близько € 30 млн.

 

 

Ukrainian

Читати ще