Бельгія витратить 1 млн євро на боротьбу з АЧС

Дата публікації: 21-09-2018 - 11:04

Бельгійський регіон Валлонія виділив 1 млн євро на боротьбу з африканською чумою свиней (АЧС), передає УНН з посиланням на DW. За даними видання, гроші виділяються на "технічні та логістичні заходи".

В Об'єднанні бельгійської м'ясної промисловості впевнені, що вірус АЧС проник в Бельгію зі Східної Європи, де від цього захворювання постраждала вже ціла низка країн.

Також повідомляється, що експорт свинини з Бельгії вже припинили Китай, Південна Корея, Тайвань, Філіппіни, Мексика і Білорусь.

Нагадаємо, днями в бельгійській провінції Люксембург було зафіксовано два випадки африканської чуми свиней (АЧС).

У зв'язку з цим, у Франції були мобілізовані всі відповідні служби для запобігання проникнення вірусу в прикордонні з Бельгією регіони.

Нагадаємо також, що в серпні АЧС вперше була зафіксована в Болгарії і в Китаї.

В Україні ж АЧС не вщухає вже п'ять років поспіль. У минулому році на території нашої держави було зареєстровано близько 170 спалахів хвороби, в цьому - вже близько сотні.

Збитки, яких зазнають українські фермери через поширення вірусу, обчислюються мільярдами гривень.

Фермерські громадські організації звинувачують владу в бездіяльності.

"Державою не ведеться ефективна робота по депопуляції диких свиней, як це, наприклад, робиться у наших сусідів - Естонії або Латвії ... Ще раз апелюю до Мінагрополітики перейти від слів до справи. У ситуації, що склалася потрібно реагувати максимально швидко і реалізувати державну стратегію подолання АЧС в Україні в найкоротші терміни", - заявила з цього питання голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Ukrainian

Читати ще