Асоціація тваринників України проти реорганізації Держпродспоживслужби

Дата публікації: 21-08-2020 - 14:13

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар звернулась до Президента Володимира Зеленського, до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра економічного розвитку і торгівлі України Ігора Петрашко з офіційними листами, щодо недопущення реорганізації Держпродспоживслужби!

Асоціація тваринників України виступає проти реорганізації Держпродспоживслужби України!
Держпродспоживслужба – це міжнародна репутація України. Вона забезпечує контроль якості та безпечності української продукції, її виробників та експортерів.

Асоціація тваринників України налічує понад 100 виробників м’ясної, молочної продукції, а також м’яса птиці. Ми постійно працюємо над відкриттям нових ринків для тваринників.

Реорганізація Держпродспоживслужби – це фактично ліквідація всіх 28-літніх напрацювань! Дане рішення може стати стартом колапсу всього аграрного експорту та біобезпеки країни.

Роз’яснення:

 

1. Після зміни назви структури, а саме ліквідації старої і створення нової, потрібно буде з нуля працювати над підписанням всіх міжнародних сертифікатів, які були прийняті та підписані за 28 років між службами інших країн. Вони відповідають за експорт нашого зерна, тваринницької та іншої с / г продукції. А також істотно обмежують імпорт с / г продукції забезпечуючи протекцію українського товаровиробника, не порушуючи норми СОТ.

 

2.Скорочення функціоналу Держпродспоживслужби – це перш за все загроза біобезпеці та харчовій безпеці, яка пов'язана зі здоров'ям тварин, як домашніх так і диких, моніторинг важких захворювань, які часто бувають зооносними, тобто ті, що передаються людині.

 

В Україні існує катастрофа, яка пов'язана з африканською чумою свиней. Але існують і більш небезпечні: ящур, сказ, сибірка та інші, які повинні бути під жорстким і постійним контролем висококласних фахівців, системно відслідковуватися.

 

Не можна допустити реорганізацію Держпродспоживслужби України

Ukrainian

Читати ще