Асоціація тваринників України приймала делегацію з Узбекистану, зацікавлену в купівлі наших нетелів

Дата публікації: 10-08-2018 - 15:05

Асоціація тваринників України організувала для делегації з Узбекистану, яка хоче купувати українських нетелів, поїздку низкою передових українських господарств з вирощування ВРХ.

З 6 по 9 серпня 2018 року делегація з Республіки Узбекистан, що складалася із представників тваринницького бізнесу та експертів галузі, відвідувала прогресивні українські підприємства з вирощування ВРХ, аби познайомитися з умовами роботи господарств, їхнім санітарно-ветеринарним рівнем, виробничими показниками тощо.

Поїздку для узбецьких тваринників організували і провели фахівці Асоціації тваринників України.

Нагадаємо, що АТУ в рамках  розвитку експортних зв’язків продукції тваринництва (який є одним із пріоритетних напрямів роботи АТУ) протягом останнього року плідно працює в напрямі налагодження співпраці з Республікою Узбекистан.

«Узбекистан за останні 15 років продемонстрував найбільш значне зростання виробництва молока на всьому пострадянському просторі – більш ніж у 2 рази. Сьогодні поголів’я ВРХ там складає  12 240,1 тис. голів. - каже голова АТУ Ірина Паламар. - На сьогоднішній день там ухвалено низку програм щодо підтримки тваринницької галузі, завдяки яким уже вдалося значно наростити поголів’я ВРХ. Але вони хочуть і далі розвиватися. Сьогодні узбецька сторона зацікавлена у розвитку генетичного потенціалу ВРХ в країні, тож з цього погляду їм цікава Україна як держава, де вже є досить гарна передова генетика, яку розводять на наших племінних господарствах».

Нагадаємо, що з даного питання протягом останнього року фахівцями Асоціації та її головою Іриною Паламар було проведено низку зустрічей із представниками влади, галузевих асоціацій, виробниками тваринницької продукції Республіки Узбекистан. Крім того, голова АТУ здійснила ділову поїздку до Узбекистану на особисте запрошення  посла країни пана Алішера Хабібуллайовича Абдуалієва. Тоді сторони обговорювали можливість залучення інвестицій до України, налагодження ділових зв’язків між українським та узбецьким бізнесом, реалізації спільних бізнес-проектів у тваринництві.

Таким чином, візит узбецької делегації до України став наступним кроком в реалізації налагодження ділових українсько-узбецьких зв’язків в напрямі тваринництва.

Під час поїздки представники тваринницького бізнесу та експерти галузі відвідували передові господарства з вирощування ВРХ в різних регіонах України.

«Узбецькі тваринники багато цікавилися про умови, в яких утримуються нетелі, технології годівлі, про характерні хвороби представників тієї чи іншої генетики та їх продуктивність, що виражається у показниках надоїв, - коментує голова АТУ Ірина Паламар. – І було видно, що всі члени делегації залишилися дуже задоволеними високим рівнем роботи господарств, їх санітарно-ветеринарним благополуччям, якістю самих нетелів, умовами їх утримання та генетичним потенціалом».

Таким чином, за результатами поїздки домовлено, що за сприяння АТУ вже зовсім скоро розпочнуться поставки нетелів з України до Узбекистану. 

Ukrainian

Читати ще