Асоціація тваринників взяла участь в акції протесту проти блокування податкових накладних

Дата публікації: 07-12-2017 - 12:49

6 грудня 2017 року під стінами Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України (вул. Липська, 3) відбулася акція протесту проти масового блокування податкових накладних, яке призвело до втрат аграріями мільярдних коштів

В акції протесту взяла участь голова Асоціації тваринників України Ірина Паламарфахівці та члени Асоціації, які незадовго до цього провели прес-конференцію з даного питання в інформаційному агентстві УНІАН.

Під лозунгами «Досить грабувати наші підприємства!», «Блокування податкових накладних – це диверсія проти економіки», «Геть корупційний податок!» учасники мітингу і вимагали в Уряду переглянути механізм блокування податкових накладних, який було упроваджено буцім-то задля благих намірів – боротьби з тіньовим бізнесом, але який на практиці став технологією нищення доброчесного бізнесу. Адже під блокування потрапили десятки тисяч доброчесних виробників, серед них й аграрії, які дають 14% внутрішнього валового продукту країни та 41% українського експорту.

На мітингу представник виробничого підприємства - члена Асоціації тваринників, Оксана Салько висловила позицію виробників. «Сьогодні ми маємо геноцид бізнесу, - відзначила спікер.  – Замість того, щоб підтримувати виробників, давати їм розвиватися і розвивати державу, нас просто знищують. Ми сьогодні зіткнулися з тим, що заблоковані всі податкові накладні. Аби вирішити цю проблему в правовому полі ми змушені постійно надсилати до ДФС цілу низку документів, які вони вимагають. Це тони папірців, і бухгалтерія займається лише тим, що сканує, друкує та подає ці документи. При цьому сама система ДФС не може прийняти такі обсяги інформації й блокує її. Критерії, за якими блокуються податкові накладні, також неадекватні і не логічні. Наприклад, якщо «білий» виробник на вході закуповує сировину, а на виході має готову продукцію, то він автоматично стає ризикованим. Ті ж, хто працював і раніше в тіньових схемах, й надалі продовжують собі безперешкодно працювати. Тобто, все зроблено для того, аби знищити тих виробників, які намагаються хоч якось підняти нашу країну – працюють легально, платять податки, створюють робочі місяця... Більше того, законопроекти, які влада пропонує сьогодні нібито для покращення ситуації, насправді не вирішують проблему і є лише імітацією. Потрібно скасувати чинне регулювання стосовно податкових накладних, або, як мінімум, внести зміни в ті критерії, які застосовуються для їх реєстрації».

Свої вимоги учасники протесту виклали в резолюції, яку передадуть до Комітету з питань податкової та митної політики ВР, а також у Кабмін.

Ukrainian

Читати ще