Асоціація тваринників вимагає скасувати моніторинг податкових накладних для кормовиробничих підприємств і автоматично їх реєструвати ДФС

Дата публікації: 27-12-2017 - 18:36

Асоціація тваринників України звернулася до Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з офіційним листом.

Асоціація тваринників України звернулася до Першого віце-прем’єр-міністра України-Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва з офіційним листом щодо скасування моніторингу оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних для кормовиробничих підприємств та автоматичної їх реєстрації Державною фіскальною службою України, який особисто був вручений головою Асоціації Іриною Паламар вчора, 27 грудня. Попередньо 6 грудня Ірина Паламар (голова АТУ) вручила відповідний лист особисто Міністру фінансів Олександру Данилюку.

Приводом направлення зазначених листів стала не лише проблема із блокуванням податкових накладних бізнесу, але і необхідність зміни державного підходу у захисті національних сільськогосподарських товаровиробників від індивідуального до комплексного.

Як відомо, цього року був введений автоматизований моніторинг податкових накладних на рівні Державної фіскальної служби України для суб’єктів господарювання, а наказом Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567 визначено критерії  оцінки ступеня ризиків, на підставі яких зупиняється реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Через невдалий державний експеримент із новою системою моніторингу податкових накладних вже півроку український бізнес несе шалені збитки, так як його податкові накладні блокуються.

У вересні цього року через великий відсоток заблокованих податкових накладних саме аграрних підприємств Мінфін вніс зміни (наказ №776 від 18 вересня 2017 року) до наказу Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567, якими було скасовано моніторинг оцінки ризиків при реєстрації податкових накладних для сільськогосподарських товаровиробників.

Зелене світло по податковим накладним було застосовано до сільськогосподарських підприємств, які внесені до Реєстру отримувачів бюджетної дотації відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», та/або сільськогосподарських підприємств, які на 31 грудня 2016 року застосовували спеціальний режим оподаткування та які здійснюють реалізацію (виготовлення) таких груп товарів:

  • живі тварини;

  • риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні;

  • молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені;

  • овочі та деякі їстівні коренеплоди і бульби;

  • їстівні плоди та горіхи; шкірки цитрусових або динь;

  • зернові культури;

  • насіння і плоди олійних рослин; інше насіння, плоди та зерна; технічні або лікарські рослини; солома і фураж.

Проте підприємства, які виробляють та реалізовують корми для тварин, є значним сегментом аграрного ринку України, чомусь не потрапили під фіскальне виключення з моніторингу податкових накладних. Натомість вагома частина сільськогосподарських підприємств є залежна від підприємств з виробництва та реалізації кормів для тварин. В результаті блокування податкових накладних виробників кормів виробники тваринницької продукції втрачають право на податковий кредит, що паралізує процес сільськогосподарського виробництва в державі. Крім того, 70 % в структурі виробництва тваринницької продукції займають корми. Тому Асоціація тваринників наполягає, щоб до наказу Міністерства фінансів від 13.06.2017 р. № 567 були внесені необхідні зміни.

Асоціація тваринників вважає, що відсутність комплексного підходу держави до питання захисту сільськогосподарських товаровиробників через залишення в системі моніторингу виробників кормів для тварин, практично нівелює весь позитивний ефект, який передбачався при внесенні вказаних змін у вересні 2017 року. Більше того, виключення із системи моніторингу податкових накладних фактично всіх сільськогосподарських підприємств, за виключенням виробників кормів, є дискримінацією.

Також наразі на рівні Державної фіскальної служби України та Міністерства фінансів ведеться активна робота з розробки Порядку щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, що буде затверджений в подальшому Кабінетом Міністрів України, у зв’язку з чим Асоціація тваринників вимагає врахувати напрацьовану пропозицію про виключення із системи моніторингу податкових накладних виробників кормів та відобразити і в майбутньому Порядку.

 

АТУ, 2017

 

Ukrainian

Читати ще