Асоціація тваринників України провела зустріч із корейською делегацією з питання імпорту нашого молока і свинини

Дата публікації: 03-04-2017 - 20:09

Асоціація тваринників України провела зустріч із корейською делегацією з питання імпорту нашого молока і свинини.

19 вересня 2016 року АТУ на чолі з головою Іриною Паламар провела ділову зустріч, на якій були присутні консул Посольства Республіки Корея  - пан Шин Кю Хо, керівник Департаменту продовольства та маркетингових досліджень Корейського аграрного економічного інституту - пан Хуг Дук та керівник європейської філії компанії Eurofarm (Сеул, Корея), пан Янг Юн Юнгом та дослідник Агропродовольчого центру компанії Eurofarm пан Сео Ганчеол.  

АТУ організувала для корейської делегації візити на 2 українські ферми з вирощування ВРХ та свиней, аби познайомити гостей з головними технологіями виробництва вітчизняної м'ясо-молочної продукції.

Корейська сторона висловила велику зацікавленість в імпорті української продукції тваринництва, відзначивши її високу якість та органічність завдяки відсутності використання ГМО, чистоті навколишнього середовища та сучасним екологічним підходам до вирощування

Але є ще нюанси, над якими потрібно попрацювати, зокрема, в галузі молочного виробництва. Так, в Україні лише декілька заводів мають таку установку як Ultra High Temperature  – обладнання для перевезення молока, здатне повністю забезпечити збереження його якості: усіх поживних речовин у їх первинному вигляді. Таке молоко більш органічне та екологічно чисте. На жаль, більшість переробників на мають подібного обладнання. Але корейці готові допомогти нам у цьому, проінвестувавши проект. І коли ми почнемо виробляти таку високоякісну молочну сировину, Корея охоче почне її імпортувати. Також корейська сторона планує побудувати і Україні власний молокопереробний завод для прямого імпорту молока до своєї країни, і попросила нас допомогти у пошуку партнерів.

Під час зустрічі було також обговорено питання імпорту Кореєю української свинини.  Українська сторона продемонструвала корейській наші показники щодо приростів – вони дуже високі, і не викликали жодних зауважень. Єдине, що в нас немає спеціальної системи, яка дозволяє експортувати м'ясо до Європи чи Кореї. Це програма, до якої заноситься усі інформація про походження м’яса – де, коли, як воно було вирощене, чим годувалася тварина тощо. Таким чином, споживач зможе дізнатися всю необхідну інформацію про екологічні показники продукту.

"Ми проговорили із консулом Посольства Республіки Корея, паном Шин Кю Хо, питання про прискорення усіх необхідних процедур для налагодження експорту. Наша Асоціація апелюватиме до Держветспоживслужби щодо сприяння у сертифікації українських господарств задля надання їм можливості для експорту продукції до Кореї.  А корейська сторона, зі свого боку, також береться допомогти нам у цьому, оскільки вона зацікавлена в імпорті нашої якісної свинини. Вже найближчим часом ми маємо намір визначити декілька свинарських господарств, де буде впроваджена вищевказана система з повною інформацією про якість сировини – ці господарства  стануть нашим «пілотним проектом» і першими зможуть розпочати експорт свинини до Кореї. Таким чином, зустріч пройшла дуже позитивно, ми домовилися про співпрацю в багатьох аспектах і будемо активно діяти!" - зазначила Ірина Паламар

Ukrainian

Читати ще