Асоціація тваринників України провела науково-практичний воркшоп щодо інфекційних хвороб у свинарстві

Дата публікації: 03-04-2017 - 19:52

27 квітня 2016 року Асоціація тваринників України спільно з Інститутом ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України провели науково-практичний воркшоп на тему: «Боротьба з інфекційними хворобами у свинарстві: результати останніх досліджень та нові виклики».

Захід був організований для членів Асоціації та інших представників свинарського бізнесу. Відкриваючи засідання, Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар зауважила, що на сьогодні в галузі свинарства залишаються актуальними питання інфекційних хвороб у свиней. «Найбільш важливими зараз є три проблеми. Серед них – спалахи Африканської чуми свиней, яка вирує не лише в Україні, а й в Європі. Також цього року в Харківській області був зафіксований спалах сибірки. Але окрім цього актуальним залишається питання ензоотичної діарея свиней. Саме тому ми повинні об’єднати наші зусилля в боротьбі зі спалахами АЧС, сибірки та ЕДС», – сказала Ірина Паламар.

Під час воркшопу директор Інституту ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України Сергій Ничик у своєму виступі зазначив, що питання, які надходять від власники господарств, дають можливість науковцям інституту давати відповіді на найбільш актуальні в свинарстві питання. Він також підкреслив, що та кількість тварин, яка нині є в Україні, не задовольняє аграрний сектор економіки. «Ми розуміємо, що ветеринарна медицина є вкрай необхідна для галузі, але ця структура поступово знищується», – сказав Сергій Ничик.

В ході засідання виступили провідні фахівці Інституту ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України, кандидати ветеринарних наук Кучерявенко Олександр Олександрович, Тарасов Олександр Анатолійович та молодший науковий співробітник Науково-Дослідного навчального центру діагностики хвороб тварин Музикіна Лариса Миколаївна, які розповіли про причини захворювання та особливості боротьби з такими інфекційними хворобами як Африканська чума свиней, сибірка та Ензоотична діарея свиней. За результатами виступів науковців учасники воркшопу змогли поставити важливі запитання і отримати відповідь. Окрім цього по завершенню заходу для всіх його учасників було проведено екскурсію до наукової лабораторії Інституту ветеринарної медицини Національної академії аграрних наук України.

Голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар висловила вдячність директору Інституту ветеринарної медицини  НААНУ Сергію Ничику та всім доповідачам за співпрацю та можливість проведення спільного діалогу науковців і представників бізнесу задля вирішення проблеми боротьби з інфекційними хворобами свиней.

Ukrainian

Читати ще