Асоціація тваринників України підпише з Держпродспоживслужбою Меморандум про співробітництво в сфері експорту

Дата публікації: 04-08-2017 - 09:46

Асоціацією тваринників напрацьовано перелік протокольних доручень та конкретних пропозицій з покращення виробництва та експорту продукції тваринництва.

3 серпня 2017 року Асоціація тваринників України взяла участь у спільній робочій нараді Міністерства аграрної політики та продовольства України й Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за участю Міністерства закордонних справ України та інших бізнес-асоціацій, серед яких: Асоціація «Союз птахів України», Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Всеукраїнська асоціація експортерів м’ясної та молочної продукції «Укрм’ясомолекспорт», Спілка молочних підприємств України, інші.

Власне представники профільних асоціацій наголосили на найбільш актуальних для українських підприємств питаннях експорту. Так, Асоціація тваринників України зауважила, що 26 липня 2017 року відбувся круглий стіл за темою «Розвиток виробництва та експорту м’яса в Україні», організований за ініціативи Асоціації тваринників України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Офісу підтримки реформ за участю виробників та найбільших експортерів продукції тваринництва з різних регіонів України.

Як раніше повідомила Голова АТУ Ірина Паламар, за результатами роботи круглого столу Асоціацією тваринників напрацьовано перелік протокольних доручень та конкретних пропозицій з покращення виробництва та експорту продукції тваринництва, виконання яких потребує і підтримки Держпродспоживслужби.

Асоціація тваринників наголосила, що для експортерів ВРХ важливим є відкриття ринку Туреччини з точки зору географічної близькості; створення та обладнання інспекційних прикордонних постів в інших портах України, окрім Миколаївського; удосконалення процедури карантинування тварин в контексті розроблення методичних рекомендацій чи іншого профільного документу із карантинування та сертифікації;проведення навчання для територіальних органів щодо процедури огляду тварин при карантинуванні, оформлення ветеринарного сертифіката;  внесення змін до положень чинних ветеринарних сертифікатів в частині їх неактуальності; оптимізації плати за огляд тварин; інше.

За результатами наради було прийнято рішення скоординувати роботу Держпродспоживслужби з бізнес-асоціаціями в питаннях експорту та  щоквартально обмінюватися інформацією про товарну лінійку української продукції, потенційні країни-імпортери та загальну зацікавленість виробників у ринках збуту з метою її систематизації та узагальнення.

Крім того, учасники наради домовилися підписати Меморандум про співробітництво з питань експорту між Держпродспоживслужбою та профільними бізнес-асоціаціями. Наразі відповідний проект Меморандуму готується Держпродспоживслужбою. Підписання такого документу попередньо заплановано на початок вересня.

 

 

 

Ukrainian

Читати ще