Асоціація тваринників України підписала Меморандум про співпрацю з Держпродспоживслужбою та Мінагрополітики

Дата публікації: 01-12-2017 - 14:58

Сьогодні, 1 грудня 2017 року, відбулося підписання Меморандуму  про  співпрацю  між  Державною  службою  України з питань безпечності  харчових  продуктів та захисту споживачів, Міністерством аграрної політики та продовольства України та громадськими об'єднаннями агропромислового комплексу, до якого долучилася Асоціація тваринників України.

Держпродспоживслужбу офіційно представив її голова Володимир Лапа. З боку  Мінагрополітики Меморандум підписала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

 Даний документ декларує активну координацію дій між громадськими об`єднаннями аграрного сектору, Держпродспоживслужбою та Мінагрополітики за наступними напрямками: відкриття нових ринків для експорту вітчизняної продукції аграрного та продовольчого сектору, отримання інформації щодо вимог законодавства країни призначення експорту, ознайомлення вітчизняних підприємств щодо стандартів продукції, що експортується, організація спільних конференцій, семінарів та тренінгів,  розповсюдження передових досягнень у галузях безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, інше.

Також одним з важливих напрямків співпраці в рамках цього Меморандуму було оголошено координацію зусиль громадських об`єднань та державних органів у формуванні українського законодавства, в тому числі імплементації європейських стандартів. Представники Мінагрополітики та Держпродспоживслужби закликали громадські об`єднання брати активну участь у формуванні законодавчої бази, вносити свої правки та зауваження до проектів нормативних документів.

Серед найближчих завдань для громадських об`єднань, які підписали Меморандум, було оголошено прохання запропонувати своє бачення пріоритетів потенційних країн для експорту, для того щоб відповідальні державні органи сформували стратегію відкриття нових ринків для аграрного сектору на наступний рік.

Представники деяких громадських організацій наголосили на важливості комунікації між самими громадськими об`єднаннями аграрного сектору, що буде сприяти налагодженню співпраці між підприємствами з різних сфер, що в свою чергу матиме позитивний економічний ефект.

Членство в Меморандумі вирішили оголосити відкритим, до нього зможуть долучитися і інші громадські об`єднання, які ще цього не встигли зробити.

Розробка тексту Меморандуму відбулася за участю громадських об`єднань, де  Асоціація тваринників також направляла низку пропозицій та зауважень.

АТУ, 2017

Ukrainian

Читати ще