Асоціація тваринників підтримує законопроект Президента №7363 про податкові пільги сімейним фермам, боротьбу з аграрним рейдерством та управління землями в межах ОТГ

Дата публікації: 19-12-2017 - 19:02

Представник Президента України у ВРУ Ірина Степанівна Луценко представила дуже суспільно важливий законопроект, внесений Президентом України.

Сьогодні, 19 грудня 2017 року, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Представник Президента України у ВРУ Ірина Степанівна Луценко представила дуже суспільно важливий законопроект, внесений Президентом України, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин» №7363 від 06.12.2017 року.

Зазначений законопроект має на меті вирішити цілу низку давно назрілих проблемних питань в аграрному секторі, які піднімалися до обговорення на різних політичних рівнях, це:

  • управління землями державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів (пропонується передати такі повноваження від Держгеокадастру до об’єднаних територіальних громад (ОТГ), а до завершення процедури об’єднання ОТГ повноваження з управління рештою земель державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, - районним державним адміністраціям);

  • використання земель колишньої колективної власності шляхом визначення правового механізму передачі таких земель до земель комунальної та приватної власності;

  • антирейдерство в АПК та встановлення чітких запобіжників щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок;

  • податкові пільги для сімейних фермерських господарств (пропонується поширити статус виробника сільськогосподарської продукції на фізичних осіб – підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та включити їх до четвертої групи платників єдиного податку).

Законопроект викликав активне обговорення серед народних депутатів, аграрного комітету, але Представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко, крім того, що фахово доповіла законопроект, ще й переконливо відповіла на всі задані запитання, продемонструвавши розуміння аграрної сфери та знання інших альтернативних законопроектів.

Особисто Асоціація тваринників підтримує законопроект Президента №7363 і сподівається, що він якнайшвидше буде розглянутий в парламенті.

Президентський законопроект за своїм змістом є певним віддзеркаленням низки інших, раніше внесених до Верховної Ради, законопроектів, які теж Асоціація підтримувала. Так, 17 жовтня цього року на аграрному комітеті розглядалися законопроекти №7118 від 19.09.2017 р., внесений Кабінетом Міністрів України, «Про про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад» та №7118-1 від 04.10.2017 року групи народних депутатів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин», які стосувалися розширення повноважень органів місцевого самоврядування ОТГ у галузі земельних відносин шляхом надання права розпоряджатися землями державної власності за межами населених пунктів. Асоціація підтримувала тоді альтернативний законопроект №7118-1, як більш комплексний.

На базі аграрного комітету ВРУ в рамках спеціальної робочої групи був напрацьований законопроект щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки, в підготовці якого Асоціація теж приймала участь.

Групою народних депутатів раніше до парламенту був внесений законопроект № 6490 від 24.05.2017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», який спрямований на підтримку сімейних фермерських господарств шляхом застосування до них спрощеної системи оподаткування. Асоціація публічно теж підтримувала цей законопроект.

За підсумками обговорення народні депутати аграрного комітету підтримали законопроект Президента №7363 до розгляду в першому читанні. Народним депутатами було відзначено, що дуже позитивно, що Президент України активно спостерігає за всіма політичними процесами, які відбуваються в аграрній сфері, знає її болючі теми та слідкує за роботою парламентаріїв.

«Для Асоціації тваринників України та її аграрних підприємств, найголовніше, щоб було покладено крапку рейдерству в АПК, сімейні ферми отримали податкові пільги, а влада на місцях змога розпоряджатися землями за межами своїх населених пунктів і наповнювати місцевий бюджет, - коментує її Голова Ірина Паламар, - тому, ми вдячні Президенту України за цю позитивну законодавчу ініціативу і сподіваємося, що парламент прийме до уваги важливість ініціювання законопроекту на рівні самого гаранта держави, швидше його розгляне і підтримає».

 

Ukrainian

Читати ще