Антирейдерський закон покажуть в Раді за пару тижнів

Дата публікації: 22-09-2017 - 13:30

За кілька тижнів парламент спільно з урядом розробить і презентує антирейдерський законопроект в рамках робочої групи при КМУ. Про це повідомляє заступник голови аграрного комітету, народний депутат (БПП) Олександр Бакуменко.

 

Нагадаємо, що 4 вересня 2017 року в уряді створив постійно діючу робочу групу з питань забезпечення узгоджених дій, спрямованих на захист майнових прав власників та орендарів земельних ділянок. До складу робочої групи увійшли депутати, громадські організації та держоргани. Її створено за зразком старої Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств, утвореної Постановою Кабінету Міністрів України № 257 від 21 лютого 2007 року. Крім того аграрний комітет показав чорновий план боротьби з рейдерством в Україні.

Олександр Бакуменко розповів деталі проекту:

Працює робоча група з 44 учасників з розробки антирейдерсткого комітету, куди входить міністр юстиції Павло Петренко, депутати та інші учасники ринку. Вже є напрацювання по цьому законопроекту і його проект розглянуть на засіданні цієї робочої групи 26 вересня. Всі народні депутати запрошуються до участі, аби за пару тижнів зробити цей законопроект. Далі ми домовилися з прем’єром та головою парламенту провести спільну нараду і далі – «зеленим коридором».

Як пояснив у коментарі AgroPolit.com член парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, народний депутат («Самопоміч») Іван Мірошніченко, проект закону вирішить три основні проблеми: 1) неправомірного заволодіння сільськогосподарськими землями; 2) поглинання сільськогосподарських підприємств шляхом привласнення корпоративних прав та фальсифікації інформації у державних реєстрах; 3)проблему захоплення безпосередньо майна сільськогосподарських підприємств.

Раніше Мірошніченко повідомляв, що серед основних новел цього документу також перенесення до Державного реєстру речових прав відомостей Державного земельного кадастру про державну реєстрацію прав на землю, яку було проведено до 2013 року, а також удосконалення процесу реєстрації прав на землю з метою унеможливлення подвійної реєстрації.

 

Ukrainian

Читати ще