Аграрний комітет ВРУ вирішив обмежити дотацію на 1 компанію до 150 млн грн

Дата публікації: 15-03-2018 - 19:29

Або як аграрний комітет згадав про свої парламентські повноваження з дотаційною підтримкою, коли порядки з розподілу коштів опубліковані Урядом.

15 березня, на засіданні Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин відбулося гаряче обговорення аграрних дотацій на 2018 рік. Хоча мав місце великий порядок денний із законопроектів, робота комітету почалася саме з обговорення дотаційної підтримки.

Народний депутат Микола Люшняк виступив з ініціативою рекомендувати комітету обмежити отримання аграрних дотацій до 150 млн грн однією компанією. Народний обранець наголосив на тому, що порядки використання коштів прийняті без належного обговорення з громадськістю. Цю позицію підтримав і народний депутат Олег Кулініч. Серед частини депутатів така ініціатива викликала незадоволення.

Народні депутати Федір Негой, Вадим Івченко, Сергій Хлань наголосили на важливості чесного розподілу дотацій, першочергової підтримки одноосібних господарств, фермерів, кооперативів. Федір Негой також зауважив, що не має єдності між профільним парламентським комітетом та Міністерством АПК.

Народний депутат Іван Мірошниченко говорив про повернення відшкодування ПДВ і можливості використання для цього коштів з програми на тваринництво.

В цілому говорилося дуже багато про аграрні дотації народними депутатами.

За результатами жвавої перепалки депутати більшістю прийняли рішення рекомендувати аграрним комітетом обмежити отримання дотацій до 150 млн грн однією компанією.

Асоціація тваринників підтримує ініціативу про обмеження розміру дотації в одні руки, яка забезпечить отримання дотацій більшою кількістю господарств.

Водночас не зрозуміло, чому аграрний комітет фактично ізолювався від своїх повноважень в той час, коли Міністерством АПК були внесені до Уряду порядки з використання коштів без належного обговорення і взагалі для всіх представлені тексти документів стали несподіванкою. Звісно простіше все пояснити, що народні депутати не Уряд.

Натомість громадськість активно виступала за доопрацювання схвалених на Уряді порядків використання коштів і продовжує і сьогодні відстоювати інтереси малих та середніх виробників.

Нагадаємо Асоціація тваринників 13 лютого 2018 року звернулася в Голосі України з відкритим листом разом із близько 70 виробниками до Прем’єр-міністра України з пропозиціями щодо покращення механізмів державної підтримки галузі тваринництва.

22 лютого 2018 року відбулося Всеукраїнське аграрне віче за ініціативи Асоціації тваринників, яке ухвалило Резолюцію з пакетом пропозицій до текстів порядків.

6 березня відбулася Всеукраїнська акція протесту сільськогосподарських виробників під стінами Кабінету Міністрів України за участю Асоціації тваринників і виробників з різних регіонів України. Було передано звернення до Прем’єр-Міністра з вимогою доопрацювати в максимально короткі строки механізми державної підтримки на тваринництво в 2018 році.

 

Ukrainian

Читати ще