Аграрний комітет розглянув 3 законопроекти

Дата публікації: 12-07-2017 - 14:12

На засіданні Комітету було розглянуто законопроекти, які стосуються розвитку сільського зеленого туризму, фітосанітарних заходів та оптимізації використання масивів земель сільськогосподарського призначення. 

Сьогодні на засіданні Комітету було розглянуто законопроекти, які стосуються розвитку сільського зеленого туризму, фітосанітарних заходів та оптимізації використання масивів земель сільськогосподарського призначення. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у ВР Олександр Бакуменко.

«Ми з колегами проголосували за проект Рекомендацій комітетських слухань на тему: «Розвиток експортного потенціалу національних виробників продукції тваринного походження. Шляхи для досягнення мети, роль держави в процесі диверсифікації експортних ринків». Окрім цього, ми з колегами затвердили Звіт про роботу Комітету за період роботи шостої сесії ВРУ VIII скликання (лютий 2017 року — липень 2017 року), проект Плану роботи нашого Комітету на період роботи сьомої сесії ВРУ та Пропозицій до проекту порядку денного сьомої сесії ВРУ», — пише він.

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув питання:

1. Законопроект №2232а «Про внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо розвитку сільського зеленого туризму», прийнятий у першому читанні 23.05.2017р. Документом пропонується внести зміни до ЗУ «Про особисте селянське господарство», зокрема, членам особистого селянського господарства надається право «добровільно надавати за плату або безоплатно послуги у сфері сільського зеленого туризму» з конкретизацією видів таких послуг. Також, на органи виконавчої влади та місцевого самоврядування покладається обов’язок сприяти особистим селянським господарствам в організації у сільській місцевості фахової підготовки та перепідготовки членів особистого селянського господарства у сфері сільського зеленого туризму. До законопроекту було подано 19 правок і, за результатами розгляду на засіданні, прийнято рішення підтримати даний законопроект у другому читанні.

2. Законопроект №6049 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації використання масивів земель сільськогосподарського призначення» та альтернативний до нього №6049-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні». Метою цих законопроектів є створення механізму оптимізації використання масивів земель сільськогосподарського призначення. Профільне міністерство відзначило, що альтернативний законопроект є більш доцільним, а також висловило думку, що необхідно ці два проекти об'єднати. У ході голосування було прийнято рішення взяти законопроект №6049-1 за основу з подальшим доопрацюванням.

3. Законопроект №6673 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур». Цей законопроект дозволить гармонізувати законодавство України із законодавством ЄС у сфері фітосанітарних заходів, що передбачено в рамках виконання Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами з іншого (Розпорядження Кабінету Міністрів України №228 від 24 лютого 2016 р.). Даний законопроект є досить важливим та необхідним, оскільки його метою є вдосконалення наявних фітосанітарних процедур та створення умов для ефективної роботи Держпродспоживслужби. За результатами розгляду, члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України цей законопроект прийняти за основу в цілому.

Ukrainian

Читати ще