Аграрний бізнес в Україні: глобальні виклики та роль економічної науки

Дата публікації: 13-11-2017 - 18:31

У стінах Київського національного економічного університету 9 листопада відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему: "Аграрний бізнес в Україні: глобальні виклики та роль економічної науки".

Ця зустріч дозволила зібрати представників влади, науки, бізнесу, громадських організацій, спілок, асоціації, а також партнерів із Братиславського Економічного Університету за одним столом та обговорити актуальні питання  сучасного аграрного сектору, можливі переваги та наявні вузькі місця в менеджменті, перспективи та підтримку бізнесу, інновації та технології.

Президент УАК, народний депутат Леонід Козаченко розповів про ефективність діяльності фермерських господарств та вертикально інтегрованих аграрних холдингів, спираючись на унікальні дослідження аналітичного департаменту УАК.  Він наголосив на проблемах, пов'язананих з державним дотуванням агросектору в консексті того, яка саме частина держпідтримки має виділятися як  малим фермерам, так і великим виробникам.

Продовжив тему ефективності функціонування підприємств і генеральний директор УАК Павло Коваль. Так, у своїй доповіді він порівняв технічну ефективність розміщення ресурсів у шести групах українських підприємств,  поділених залежно від площі, та аграрні підприємства інших країн,  серед яких виділив  західноєвропейські, латиноамериканські  та США , як країну яка має перехідний етап від великих агрохолдингів до невеликих ферм. Західноєвропейська система була представлена Польщою,  як країною, що ставиться для прикладу українцям, Німеччиною як країною з найбільш ефективною аграрною діяльністю та Францією - найбільшою аграрною країною у Західній Європі. Латиноамериканська система була представлена  Аргентиною та Бразилією,  де діють великі аграрні підприємства. В результату дослідження було виявлено,  що найбільш ефективними є підприємства з площею від 5 до 10 тис.  га,  та більше 10 тис. га , і такі країни як США,  Німеччина,  Франція та Польща.

Ukrainian

Читати ще