АЧС зафіксували в Київській та Тернопільській областях

Дата публікації: 23-05-2018 - 11:51

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області в траншеї на узбіччі дороги мікрорайону Польок м. Обухова, знайдений труп домашньої свині, повідомляє agronews.ua.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (ДНДІЛДВСЕ) (м. Київ) 21.05.2018 встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 005127 п.м./18 від 21.05.2018).

Крім того, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області, захворювання та загибель свиней було зареєстровано в особистому підсобному господарстві (с. Білокриниця, Зборівський район, Тернопільська область).

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Львівській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 21.05.2018 було виявлено ДНК вірусу АЧС (звіт про результати дослідження № 000587 п.м./18 від 21.05.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Обухівській міській раді та Зборівській районній державній адміністрації, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Ukrainian

Читати ще