АЧС в Євросоюзі в липні: 253 спалахів. Більше, ніж за весь минулий рік

Дата публікації: 03-04-2017 - 22:59

У липні 2015-го року кількість випадків захворювання в ЄС перевершило показники за весь минулий рік, тоді коли Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) рапортувало лише про 251-му факті за дванадцятимісячний період. 

 Цифри також говорять про 184% зростання порівняно з червнем 2015-го року, коли було зафіксовано тільки 89 випадків. Загальне число спалахів, таким чином, за сім місяців 2015-го року склало 558.
 
Більшість спалахів доводилося серед популяції кабанів, однак постраждали і 4 промислових свиноферми, 5 приватних господарств.
 
Наведені дані отримані на підставі інформації з чотирьох уражених АЧС європейських країн: Латвії, Литви, Естонії та Польщі. Зростання числа виявлених випадків інфікування, швидше за все, є прямим наслідком теплої погоди, що сприяє поширенню вірусу.
 
Найбільше число спалахів АЧС виявлено в Латвії - 142. Практично всі вони зареєстровані серед кабанів. Всі полеглі тварини були виявлені на сході країни. 
Естонія була останньою країною ЄС, куди прийшла АЧС, і тут тепер спостерігається стійке зростання випадків захворювання - 88 фактів до липня 2015-го року. Тільки в липні в Естонії були заражені чотири підприємства (два в Вільянді, по одному в Ярвамаа і Тарту) і три приватних подвір'я. Внаслідок епідемії повинно було бути знищено 2 200 свиней.
 
Литва повідомила про 16 спалахів АЧС, в основному, серед кабанів. Тільки одне приватне господарство з трьох  постраждало.
 
У Польщі ситуація, схоже, заспокоїлася: всього 7 спалахів в липні, за даними МЕБ. Як звичайно, всі вони спостерігалися в Підляському воєводстві недалеко від кордону з Білоруссю.

Ukrainian

Читати ще